موج
کدخبر : ۳۳۶۱۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336199

برای اولین بار در بندرشهید رجایی صورت گرفت؛

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان، گفت: برای اولین بار و بدست متخصصان داخلی تعمیرات پروانه سیستم رانش یدک کش موسوم به شهید حقگو بدون خارج سازی و انتقال پروانه به کارگاه با موفقیت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد رضا پور رجبی معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان با اشاره به خارج شدن  یدکش پر قدرت شهید حق گو  از سرویس به دلیل گیر نمودن اشیاء شناور برروی دریا گفت: این یدک کش از ناحیه پروانه سیستم رانشz-drive دچار آسیب و خارج از سرویس شده بود و با تلاش متخصصان شاغل در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی رفع عیب و به چرخه فعالیت بازگشت .

 وی با تاکید بر اینکه انجام تعمیرات مشابه تا پیش از این یا در یاردهای کشتی سازی خارج از کشور و یا کشتی سازی های داخلی صورت می گرفت اظهارداشت: ارائه خدمات کشتی سازی های خارجی به تعمیرات این چنینی علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین و خروج ارز از کشور، ما را مشمول زمان بندی آمد و شد و زمان داک و تعمیرات می کرد که خارج شدن این شناور با کاربری تعریف شده به مدت طولانی  خود زیان سنگیی را برای بندر در پی داشت .

محمد رضا پوررجبی بابیان اینکه بومی سازی این نوع تعمیرات و بازنگری در فرایند پروژه های مشابه،  متخصصان تعمیرات دریایی این اداره کل را برآن داشت تا با اتکا به خودباوری ملی  انجام این مهم را دردستور کار قرار دهند عنوان کرد:  بعد از اتمام محاسبات فنی و قراردادن شناور برروی سرسره تعمیراتی بندر، بدون خارج سازی پروانه و انتقال به کارگاه، برای اولین بار عملیات  گام سنجی  در مقر کورت نازل پروانه  انجام و تعمیرات سیستم رانش یدک کش مذکور در مدت  3 روز انجام شد.

پوررجبی خاطرنشان کرد: با پایان یافتن تعمیرات یدکش شهید حقگو این شناور به آب انداخته شد و پس از انجام تست های نهایی درچرخه حمل و نقل دریایی قرار گرفت .

شایان ذکراست یدکش پر قدرت شهید حقگو متعلق سازمان بنادر و دریانوردی است که انجام کلیه عملیات های پهلودهی و جدا سازی،  اسکورت و شیفینگ کشتی های تجاری و نفتکش ها را در بندرشهید رجایی برعهده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها