موج
کدخبر : ۳۳۶۰۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336044

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: از لحاظ دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت ،از اوایل هفته آینده افزایش دما در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، با اشاره به اینکه طی امروز در استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود، گفت: تحت تاثیر سامانه مونسونی، در مناطق دریایی استان از جمله تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی (گاهی در محدوده 36 کیلومتر در ساعت) خواهیم داشت که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.با توجه به تداوم وزش باد های جنوب شرقی، تا ساعات بعداز ظهر امروز (پنجشنبه)، دریا در این نواحی نسبتا مواج خواهد بود.

وی با بیان اینکه توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند، افزود: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان رشد ابر خواهیم داشت که در ارتفاعات شرقی و شمالی با رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد همراه خواهد بود.

عارفی عنوان کرد: طی بعدازظهر جمعه با تقویت سامانه مونسونی، در ارتفاعات  به ویژه منطقه بشاگرد ناپایداری های جوی تشدید خواهد شد و سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی مورد انتظار است.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، در پایان با اشاره به اینکه توصیه می شود طی روزهای پایانی هفته جاری از تردد در حاشیه رودخانه ها و رفتن به مناطق مرتفع خودداری شود، اضافه کرد: از لحاظ دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت ،از اوایل هفته آینده افزایش دما در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها