موج
کدخبر : ۳۳۵۹۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335952

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: آمار مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در استان نسبت به اوایل شیوع بیماری بیشتر شده و همه سنین در خطر ابتلا به کووید ۱۹ هستند.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، محمدرضا نیکبخت، گفت: وضعیت غالب شهرهای استان قرمز است و چنانچه مردم رعایت نکنند همه خانواده ها گرفتار خواهند شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر انجام رفتار محتاطانه در برخورد با کرونا تصریح کرد: متاسفانه سن مرگ بر اثر کرونا پایین آمده و همه در خطر هستند بنابراین باید پذیرفت این بیماری شوخی ندارد.

او ادامه داد: هیچ راهی جز رعایت شیوه نامه های بهداشتی وجود ندارد و مردم باید قطع ارتباط حضوری با کهنسالان و بیماران زمینه ای همچون افراد دیابتی، قلب و عروق، کلیوی و  ضعف سیستم ایمنی را جدی بگیرند.

این در حالی است که استاندار لرستان نیز در جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا، گفت: به دلیل روند صعودی شیوع کووید ۱۹ برخی از محدودیت‌های مقابله با کرونا از هفته آینده(۱۴ تیر) دوباره در استان اعمال می شود.

سید موسی خادمی افزود: طی چند روز اخیرتعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان  رشد داشته که با توجه به وضعیت کنونی استان، اقدامات محدود کننده از اول هفته آتی اعمال خواهد شد و در این رابطه به مردم اطلاع رسانی می شود.

*تخت‌های بیمارستانی در لرستان افزایش یافته است

وی با اشاره به روند قرار گرفتن استان در شیب بالای ابتلا به بیماری تصریح کرد: مراکز درمانی استان به  طور کامل در حالت آماده باش هستند و تعداد تخت های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها