موج
کدخبر : ۳۳۵۷۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335741

مدیرروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم خبرداد؛

مدیرروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم با بیان این‌که برای هر استان در هر هفته سقف پیک‌بار تعیین می‌شود، گفت: مشترکین‌ پرمصرف نیز در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، شامل افزایش ۱۶ درصدی صورتحساب خواهند شد.

به گزارش خبرگزاریم وج قم، سهیل کیانی پور تداوم گرما و افزایش دمای هوا در استان را مدنظر قرار داد و اظهار داشت: به همین منظور و باتوجه به گرمایش هوا استفاده از وسایل سرمایشی افزایش پیدا کرده و در نتیجه شاهد رشد مصرف برق شده‌ایم.

وی بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق به‌ویژه در ساعات اوج مصرف تاکید کرد و از انعقاد پنج هزار و ۵۰۰ تفاهم‌نامه دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق با بخش‌های صنایع، کشاورزی و ادارات استان به‌منظور کاهش مصرف در ساعات پیک خبر داد.

مدیرروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم با بیان این‌که این اقدام نقش بسزایی در کاهش پیک مصرف استان داشته است، یادآور شد: این بخش‌ها می‌توانند با کاهش مصرف خود از پاداشی که شرکت توانیر برای سال ۹۹ در نظر گرفته به میزان قابل‌توجهی بهره‌مند شوند.

کیانی پور با اشاره به این‌که امسال علاوه بر صاحبان صنایع، کشاورزان و ادارات، بخش خانگی و تجاری نیز از طرح‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند، تاکید کرد: در صورتی که هر مشترک خانگی یا تجاری نسبت به مصرف مشابه سال قبل خود ۱۰ درصد کاهش داشته باشد، صورتحساب آن مشترک ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

وی در پایان به ارائه راهکارهایی در خصوص مدیریت مصرف برق پرداخت و گفت: تنظیم درجه کولرگازی روی ۲۴و ۲۵، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات پیک، استفاده از نور طبیعی در طول روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و نصب سایبان‌ بر روی کولر نقش بسزایی در کاهش مصرف و مدیریت پیک‌بار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها