موج
کدخبر : ۳۳۵۵۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335531

مدیر منطقه 5 شهرداری اصفهان خبر داد:

مدیر منطقه 5 شهرداری اصفهان از آغازعملیات ساخت ادامه خیابان توحید به طول دو کیلومتر در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احمد رضایی بیان کرد: بعد از توافقاتی که در روزهای اخیر با ارتش داشتیم، عملیات ساخت ادامه خیابان توحید به طول دو کیلومتر و اعتبار 5 میلیارد تومان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ادامه خیابان توحید حدفاصل بلوار دانشگاه تا بزرگراه اقارب پرست است که با ارگان های مختلف مثل ارتش، دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی برای املاک تعارض داریم، اظهار کرد: در گام نخست توافقات با ارتش انجام شده و فاز اول حدفاصل بلوار دانشگاه تا برج کبوتر در مرحله اجرا قرار می گیرد.  

رضایی ادامه داد: این طرح به گونه ای است که از کنار برج کبوتر مرداویج عبور می کند و برج را به عنوان یک المان شهری مورد طراحی و بازآفرینی قرار می دهیم.

مدیر منطقه 5 شهرداری اصفهان افزود: عرض این خیابان 30 متر است و اقدامات مقدماتی برای عملیات عمرانی آغاز شده و به زودی طی تعاملاتی که با ارتش داشتیم این پروژه عملیاتی می شود.

وی با اشاره به اینکه طول ادامه خیابان توحید حدودا 2 کیلومتر است، گفت: به دلیل وضعیت توپوگرافی منطقه، گزینه های مختلفی برای طراحی این خیابان مطرح شده است که در گام های بعدی مورد بررسی و دقیق سازی کارشناسی قرار می گیرد. 

رضایی اعتبار ادامه خیابان توحید را 5 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: قطعا این طرح به اعتبارات بیشتر نیاز دارد. اعتبارات این طرح سال گذشته در ردیف بودجه قرار گرفته اما با توجه به اینکه همه زمین های مورد نیاز این طرح در اراضی مختلفی قرار دارد تصمیم گیری راجع به آن صددرصد قطعی نبود و اختصاص 100 درصدی ردیف بودجه به لحاظ اینکه بودجه های شهرداری محدود و خواسته ها نامحدود است، کمی با احتیاط انجام شد.

وی افزود: با مصوباتی که از شورای شهر در خصوص اعتبارات پروژه ادامه خیابان توحید خواهیم گرفت ردیف ها را تامین می کنیم و کار را در سال جاری به انجام خواهیم رساند.

ادامه خیابان توحید به موازات خیابان هزار جریب ساخته می شود

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان تصریح کرد: ادامه خیابان توحید، یکی از محورهای شمالی – جنوبی است که از محورهای جنوبی شهر امتداد پیدا کرده و به دانشگاه اصفهان منتهی می شود و ادامه کار در امتداد یکی از مسیرهای شریانی اصلی شهر است. همچنین این طرح به موازات بلوار شهدای صفه و خیابان هزار جریب است که با توجه به عرض خیابان شهدای صفه به خاطر ایمنی و شیب ها، نیاز به فضایی داشتیم تا بار ترافیکی شهر را جابجا کنیم.

رضایی بیان کرد: پروژه ادامه خیابان توحید در پیوستگی با یک سری از معابر دیگر شهر است که معابر هم طی سال های آینده آزادسازی و اجرایی می شود تا پیوستگی شبکه معابر محقق شود.

خیابان کمکی ارتش، بلوار جانبازان را از بن بست ترافیکی خارج می کند

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه یکی از لاین های ترافیکی در خیابان ارتش و بلوار کشاورز به حمل و نقل عمومی اختصاص یافته است، گفت: از سوی دیگر هم از سمت منطقه 13 و از زیرگذر 9 دی خطی که به ابتدای شهرک امیریه منتهی می شود، خیابان دکتر حسابی است، در این بخش هم خودروها بعد از رسیدن به بلوار جانبازان با بار ترافیکی روبرو می شوند و این نقطه مسدود می شود، از همین رو احداث فاز دوم خیابان کمکی ارتش می تواند این مشکل را برطرف کند.

مدیر منطقه 5 شهرداری اصفهان اظهار داشت: به همین ترتیب در سه راه سیمین در زمان اوج تردد به شدت با بار ترافیک مواجه هستیم که پروژه خیالبان کمکی ارتش کمک می کند تا بار ترافیکی سه راه سیمین، خیابان ارتش و بلوار کشاورز را مدیریت کنیم و ترافیک به صورت موازی در این محورها حرکت کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها