موج
کدخبر : ۳۳۵۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335470

دادستان نوشهر خبر داد:

دادستان نوشهر گفت: حدود 85 درصد از اراضی ساحلی آزادسازی شد و در سال جاری نیز این کار به قوت و شدت ادامه خواهد داشت تا 15 درصد باقی‌مانده را هم در اسرع وقت آزادسازی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حمزه علیپور عصر در نشست با خبرنگاران که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد با اشاره به اینکه نوشهر به خاطر موقعیت خاص خودش و دارا بودن مواهبی از جمله جنگل‌، مرتع و دریا از سوی مجرمان به صورت بالقوه یا بالفعل دچار تعرضاتی شوند، اظهار داشت: در این زمینه در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در سال ۹۸ توانستیم حدود ۴۰ هزار متر مربع از اراضی ساحلی و حدود ۱۷ هزار متر مربع اراضی جنگلی و مرتعی را رفع تصرف کنیم و به بیت‌المال برگردانیم.

وی ادامه داد: در بخش ساحلی حدود ۸۵ درصد از اراضی ساحلی آزادسازی شد و در سال جاری نیز این کار به قوت و شدت ادامه خواهد داشت تا ۱۵ درصد باقی‌مانده را هم در اسرع وقت آزادسازی کنیم.

دادستان نوشهر بیان داشت: با توجه به اینکه متولی تغییر کاربری جهادکشاورزی است، باید در همان بدو امر جلوی تغییر کاربری‌ها و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز گرفته شود.

وی تصریح کرد: در بحث تغییر کاربری اراضی کشاورزی و در سه ماهه نخست امسال حدود ۲۰۰ فقره تبصره و حکم را اجرا کردیم و بیش از ۱۰ هزار متر مربع اراضی کشاورزی را به حالت اولیه آن برگرداندیم.

دادستان نوشهر درباره میزان میزان فراوانی جرائم در شهرستان نوشهر گفت: به ترتیب، سرقت با ۲ هزار و ۸۰۰ پرونده، ضرب و جرح عمدی هزار و ۴۸۲ فقره، توهین هزار و ۴۲۰ فقره، تهدید هزار و ۳۴ فقره و تخریب اموال ۹۸۸ از فراوانی برخوردار هستند.

وی گفت: ورودی پرونده به دادسراها از ابتدای سال گذشته تا پایان سه ماهه نخست امسال ۲۸ هزار و ۲۵۹ و خروجی ۲۸ هزار و ۹۱۶ فقره بوده است که ۶۵۷ مورد عملکرد مثبت داشتیم و از نظر آماری ۱۹ درصد کاهش یافت.

علیپور خاطرنشان کرد: تعداد ۹۱۷ فقره پرونده معوق کیفری به ۱۷ فقره رسید و تا بیش از ۹۸ درصد پرونده‌های معوق کاهش یافته و مختومه شدند.

وی گفت: در بحث اراضی ساحلی در سال گذشته ۱۷ هزار متر مربع رفع تصرف و خلع ید کردیم که این رقم تنها در سه ماهه نخست امسال به ۱۰ هزار و ۹۵۶ متر مربع رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها