موج
کدخبر : ۳۳۵۱۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335138

آیت الله حسینی بوشهری:

امام جمعه موقت قم گفت: طلاب جهادی در عرصه مقابله با کرونا، برگ زرین دیگری در تاریخ روحانیت به ثبت رساندند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در همایش شکوه کرامت در قم، با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا همزمان تغییرات زیادی در سطح جهان رخ داد، اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا درکنار تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران در ابتدا مشکلاتی را به وجود آورد ولی پس از پیام مقام معظم رهبری مبنی بر  کمک مؤمنانه، سبب برپایی حرکتی عظیم در سراسر کشورمان شد.

وی با اشاره به مسأله مهم مواسات در جامعه اسلامی و ضرورت غمخواری، یاری گری و مددکاری دیگران، خاطرنشان کرد: در همایش همدلی ایرانیان در دوران کرونا، شاهد انفاق و ایثار گسترده خیرین و نیکوکاران در کشورمان بودیم و این موضوع حقیقتا شایسته تقدیر و تجلیل است.

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه کسانی که وضع مالی خوبی دارند، اما در کمک به دیگران بخل می ورزند، به عذاب الهی وعده داده شده‌اند، گفت: در ماه‌های گذشته برای کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان، همه مردم پای کار آمده و امروز هم نباید تصور شود که کار تمام شده و همچنان محرومان نیازمند کمک و دستگیری خیرین هستند.

وی تصریح کرد: مواسات در جامعه اسلامی آثار و برکات بسیاری از جمله تقویت فضائل اخلاقی به دنبال دارد و خیرین و نیکوکاران بدانند که دعای مستمندان و نیازمندان در حق آنها به طور قطع مستجاب خواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به برخی اقدامات در استان قم برای مقابله با بیماری کرونا، این اقدامات را مثبت و مؤثر ارزیابی کرد و گفت: بانوان قمی نیز در زمینه تولید ماسک و پشتیبانی از اقدامات نهادها برای مقابله با کرونا نقش کلیدی ایفا کردند.

وی در پایان با بیان اینکه باید صمیمانه و متواضعانه از مدیریت شایسته مقام معظم رهبری در مسأله کرونا تشکر کنیم، اظهار داشت: شرایط امروز کشورمان قابل مقایسه با برخی از کشورهای مدعی نیست، البته همچنان نگرانی وجود دارد و باید پروتکل های بهداشتی را کاملا رعایت کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها