موج
کدخبر : ۳۳۵۱۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335125

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه کشور:

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه کشور گفت: در شیوع کرونا به قم ظلم شده است چراکه این ویروس پیش از قم در 15 استان شیوع پیدا کرده بود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن زمانی در جشن ویژه دهه کرامت و تجلیل از فعالان ایام کرونا که در محل احداث مجتمع آموزشی فرهنگی کریمه اهل بیت قم برگزار شد، با اشاره به اینکه طلبه‌های جهادی در ایام کرونا در چند کمیته فعالیت کردند، اظهار داشت: اعزام به بیمارستان‌ها، فرهنگی، توزیع، اقتصادی و سیاسی، اقتصادی، سیاسی، شرعی، تجهیز اموات و رسانه ازجمله این کمیته‌ها است.

دبیر ستاد حوزوی بحران و حوادث غیر مترقبه با بیان این که شیوع کرونا آزمونی بزرگ برای مقایسه دو تمدن اسلام و غرب بود، گفت: هیمنه تمدن غرب در ایام کرونا شکسته شد و با تمام ادعاهایی که داشت نتوانست کرونا را مدیریت کند، در حالی که در غرب اموال به سرقت می رفت در ایران اهدای اموال صورت می گرفت.

وی افزود: ویروس کرونا پیش از قم در ۱۵ استان شیوع پیدا کرده بود و پزشکان قمی نخستین گروهی بودند که توانستند آن را تشخیص دهند اما این استان به جای تشکر مورد اتهام قرار گرفت که برخی ناآگاهانه و برخی از روی دشمنی چنین کاری انجام دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کرامت های حضرت معصومه (س) بیان کرد: حوزه علمیه از برکت های وجودی حضرت  معصومه به شمار می رود به گونه ای که اگر آن حضرت نبودند حوزه نیز مظهر جهانی پیدا نمی کرد.

زمانی ادامه داد: ظهور بزرگ مردانی همانند حضرت امام (ره) و رهبری نیز از برکت های وجودی حضرت معصومه است هر چند امروزه ما جایگاه ولی فقیه و نقش آن را به درستی درک نکرده ایم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها