موج
کدخبر : ۳۳۴۶۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334673

در جلسه با وزیر راه، مسکن و شهرسازی ؛

استاندار هرمزگان گفت: سند دار کردن بافت فرسوده شهر بندرعباس در محلات گل کنی، اسلام آباد و چاهستانی ها با حداقل قیمت و در زمان مناسب انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پنجاه و چهارمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری روز یکشنبه، یکم تیرماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، همتی استاندار هرمزگان،  مدرس معاون استاندار هرمزگان، اعضای اصلی و روسای کمیته‌های این ستاد ملی در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.   
استاندار هرمزگان با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی مردم شهر بندرعباس در خصوص محلات و بافت‌های فرسوده شهر بندرعباس مشکلات صدور سند است اظهار کرد: در جلسه با وزیر راه موضوع سند دار کردن منازل بافت فرسوده در محلات گل کنی، اسلام آباد و محله چاهستانی ها پیگیری و مصوب شد  طبق فرایندی  با حداقل قیمت و در زمان مناسبی انجام شود. 
فریدون همتی افزود: هرمزگان استانی پیشرو و برتر در بحث بازآفرینی شهری شناخته شده که می تواند الگویی برای سطح کشور باشد و به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی با توجه به اقداماتی که قبل از آن انجام شده است بندرعباس را به عنوان یکی از شهرستان های  پایلوت در کشور معرفی کرد.
وی ادامه داد: در این نشست دو موضوع تعیین تکلیف و مقرر شد اراضی  محله چاهستانی ها طبق ضوابطی سنددار شوند و خدمات رسانی دولت به بافت فرسوده در این محله و همچنین اراضی اسلام‌آباد و‌محله گل کنی در اختیار شرکت بازآفرینی شهری ایران جهت اجرای طرح قرار گیرد.
استاندار هرمزگان گفت: تعیین تکلیف پروژه ۳۵۰ هکتاری نیز در این جلسه مطرح و در خصوص آن تصمیم‌گیری شد.
وی ادامه داد: فرآیند واگذاری و نحوه تحویل سند به صورت مطلوب و با سازگاری مناسب برای شهروندان متعاقباً از طریق اداره کل راه و شهرسازی به شهروندان بندرعباسی اعلام خواهد شد .
همتی گفت: توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد شهری در دستور کار قرار دارد و با اهدا سند، شاهد رونق، بهسازی و نوسازی سکونتگاه‌های غیررسمی خواهیم بود.
وی افزود: یکی از اتفاقاتی که می‌توانست به شهروندان این محلات کمک کند، استفاده از تسهیلات بانکی و کمک‌های تبصره‌ای دولت است که به دلیل نداشتن سند در این عرصه‌ها دچار مشکل بوده‌ایم و با سنددار شدن اراضی این تسهیلات اختصاص خواهد یافت.

همتی خاطرنشان کرد: ده ها هکتار از این اراضی شناسایی شده است که تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن قرار دارد و از امروز با فرمان وزیر راه، در بندرعباس این کار بزرگ شروع می‌شود و ساکنان این سکونتگاه‌ها صاحب سند می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها