موج
کدخبر : ۳۳۴۶۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334630

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان تاکید کرد:

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بر افزایش سطح ایمنی و حفاظت از جان یکایک مشترکین و نیروهای اجرایی خود به تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی با تاکید بر حساسیت نقش ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE)، گفت: شرکت گاز استان اصفهان بر افزایش سطح ایمنی و حفاظت از جان یکایک مشترکین، پیمانکاران، تامین کنندگان و نیروهای اجرایی خود به شدت حساس است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲ برابر قطر کره زمین در سطح استان اصفهان شبکه گازرسانی وجود دارد گفت: با گاز دار شدن نیروگاه های استان میزان آلودگی ناشی از فعالیت آنها به شدت کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: امور HSE و پدافند غیرعامل این شرکت با چهار رکن اساسی بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل و همچنین مسئولیت های فرعی از جمله؛ مدیریت انرژی و کربن، برنامه‎ریزی آموزش های مرتبط و مدیریت کمیته مسئولیت های اجتماعی در این شرکت فعالیت می کند.

وی، با تاکید بر اینکه HSE تمامی فعالیت های اجتماعی و سازمانی کارکنان را در بر می‎گیرد و برنامه‎ریزی و هماهنگی دقیق اجرای متوازن آن از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: خوشبختانه در سال گذشته موفقیت‎های چشمگیر در حوزه HSE شاهد بودیم .

 علوی،افزود: سال گذشته در مجموع ۸۴ مورد تاییدیه HSE پیمانکاران صادر گردیده،۱۸۰ مورد ارزیابی HSE پیمانکار و۱۰ مورد ارزیابی HSE مناقصه گران انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، بررسی میدانی از۲۰ ایستگاه تقلیل فشار برای نصب تجهیزات کاهنده صدا، انتخاب ۱۱ ایستگاه برای تجهیز با همکاری واحد مهندسی، اندازه گیری صدای زیست محیطی ایستگاه های تقلیل فشار واندازه گیری گازهای خروجی هیتر ایستگاه های تقلیل فشار را از دیگر اقدامات شاخص در حوزه HSE  عنوان کرد.

وی، در خصوص حوادث سالهای اخیر که در اثر سهل انگاری و عدم رعایت مسائل ایمنی حادث گردید، اظهار داشت: خطرات عملیات حفاری نظیر؛ ریزش دیواره ها، سقوط از ارتفاع، سقوط ماشین آلات، و مسمومیت ناشی از استنشاق بخارات و گازهای سمی از شایع ترین عواملی بوده که منجر به بروز حادثه شده است.

 سید مصطفی علوی، بر نظارت جهت ایمن سازی کارگاه ها و محل اجرای پروژه های گازرسانی با استفاده از تابلوها و علائم هشدار دهنده، اطمینان از وجود جعبه کمک های اولیه، کپسول اطفاء حریق در محل تمامی کارگاهها توسط تامین کنندگان و پیمانکاران تاکید کرد و گفت: با هماهنگی و تعامل شرکتهای خدماتی و دقت در حفاری ها و استفاده از نیروهای خبره و آموزش دیده، بسیاری از حوادث کنترل می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار (روشنایی، دوزیمتری صدا، ارزیابی پوسچر محیط کار) برای ۱۷ گروه دارای مواجهه شغلی یکسان، توزیع قرص ویتامینD  برای همکاران و خانواده آنها در هفته سلامت، انعقادتفاهم نامه آموزش و پرورش و ارتقای سلامت کارکنان با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای مدت ۲ سال و برنامه ریزی جهت مبارزه و مدیریت ویروس کرونارا از دیگر برنامه شرکت در حوزهHSE برشمرد و خاطر نشان ساخت: سال گذشته در راستای فرهنگ سازی و آموزش کارکنان نیزحدود ۲۱هزار نفر ساعت آموزش در حوزه بهداشت، ایمنی ، محیط زیست، انرژی و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برگزار گردید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها