موج
کدخبر : ۳۳۴۱۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334124

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در ستاد استانی کرونا خطاب به بازرسان نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مختلف مقابله با کرونا در کرمانشاه گفت: دستگاه قضا با خاطیان به‌شدت برخورد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه بابیان این مطلب که محدودیت‌های بیشتری برای مقابله با کرونا در کرمانشاه وضع‌شده است، ابراز داشت: به‌منظور پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا، تردد مسافران به اورامانات کرمانشاه از امروز بعدازظهر ۲۷ خردادماه ممنوع است.

بازوند در جلسه ستاد استانی کرونا کرمانشاه اظهار داشت: تردد در منطقه اورامانات از امروز تا شنبه صبح بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا ممنوع اعلام می‌شود و بازارچه جوانرود نیز در همین ایام تعطیل است.

وی بیان داشت: در حال حاضر گرفتار یک بحران و شرایط سختی هستیم و مردم باید خودشان در این شرایط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بهبود شرایط کمک کنند در غیر این صورت استان باید هزینه‌های بیشتری بپردازد و همچنین مجموعه مدیران ذی‌ربط نیز موظف هستند با اقناع‌سازی و اطلاع‌رسانی به جامعه، مردم را هر چه بیشتر از خطرات ناشی از این ویروس آگاه نمایند.

وی همچنین با اشاره به فعالیت کمیته نظارت برای کنترل بیماری کرونا تصریح کرد: یک نفر از بازرسین اصناف هم به ترکیب این کمیته اضافه شود تا روند کنترل بیماری کرونا در بازار با نظارت و دقت بیشتری دنبال شود.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: بستری‌های کرمانشاه از مرز ۴۰۰ نفر عبور کرده و شرایط سختی را پیش رو داریم، البته انتظار داریم مردم مشارکت جدی و‌ بیشتری در انجام اقدامات پیشگیرانه داشته باشند.

مقام عالی استان با اشاره به فعالیت دفاتر پیشخوان و حضور زیاد مردم در این دفاتر اظهار داشت: فعالیت دفاتر پیشخوان در کارگروه تخصصی سریعاً بررسی و جمع‌بندی شیوه کار دفاتر به دلیل ایجاد تجمع‌های خطرآفرین اعلام شود و اگر چنانچه فعالیت این دفاتر برای سلامتی مردم مشکل‌ساز تشخیص داده شد دفاتر پیشخوان از روز شنبه هفته آینده روز برای مدت 10 بسته شوند.

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: جلسات اداری دستگاه‌های اجرایی تا ۱۰ روز آینده کاهش یابد و امکان دورکاری برای کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای فراهم شود.

وی ادامه داد: نوبت‌دهی در مطب پزشکان به‌صورت الکترونیکی انجام و کاهش ظرفیت پذیرش حتماً انجام شود و چنانچه بیماران در مراجعه به مطب‌ها تجهیزات موردنیاز مانند ماسک را در اختیار ندارند مطب‌ها موظف هستند که حتماً به این بیماران ماسک تحویل دهند.

بازوند بابیان اینکه با هرگونه اقدامی که سلامت مردم را به خطر بیندازد برخورد جدی و قضایی خواهد شد، گفت: رستوران‌ها می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت خود را ادامه دهند و تالارهای عروسی تا جلسه بعدی ستاد ملی کرونا در هفته آینده تعطیل اعلام می‌شود.

مقام عالی استان با اشاره به عملکرد صداوسیما در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه گفت: عملکرد صداوسیما کرمانشاه در این راستا بسیار مناسب بوده است و تقاضا داریم مدیران با حضور بیشتر در برنامه‌های پیش‌بینی‌شده خطر پیک کرونا را بیشتر با مردم در میان بگذارند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: تمامی فعالیت و‌ تلاش‌ها برای مهار کرونا به رفتار و مشارکت بیشتر مردم بستگی دارد.

وی همچنین با اشاره به گرانی بعضی اقلام در جامعه خواستار ورود ستاد تنظیم بازار کرمانشاه برای کنترل و جلوگیری از تورم در استان کرمانشاه شد.

وی در پایان با بیان اینکه در پیک بیماری هستیم اما امکانات و شرایط مناسب‌تری نسبت به ماه‌های گذشته برای ارائه خدمات درمانی به مردم‌داریم، گفت: مردم هم از مسئولین انتظار دارند تمام تلاش و کمک را برای مهار و مدیریت کرونا داشته باشد و بر این اساس کمیته نظارت موظف است اجرای مصوبات و پروتکل‌های بهداشتی را به‌صورت جدی پیگیری نماید و با خاطیان سلامت برخورد کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها