موج
کدخبر : ۳۳۳۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333904

دادستان البرز درخصوص آتش سوزی های اخیر استان گفت:

حسن مددی عنوان کرد: تحقیقات بیانگر عمدی بودن آتش سوزی های اخیر استان است و بر این اساس افرادی عامدانه اقدام به آتش سوزی مراتع و درختان می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: مطابق ماده 675 قانون مجازات اسلامی، مجازات حریق عمدی توسط اشخاص بین 2 تا 5 سال حبس تعزیری است؛ در صورتی که این اقدام به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام را برای مجرمان در پی خواهد داشت.

وی افزود: مطابق ماده 675 قانون مجازات اسلامی، مجازات حریق عمدی توسط اشخاص بین 2 تا 5 سال حبس تعزیری است، همچنین با توجه به تبصره 1 این ماده در صورتی که این اقدام به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام را برای مجرمان در پی خواهد داشت.

حسن مددی با هشدار به کلیه عوامل این آتش سوزی‌ها تصریح کرد: با توجه به اینکه این جرم جنبه عمومی دارد موضوع گذشت شاکی یا اشخاص موضوعیت ندارد و اشد مجازات در انتظارات مرتکبان خواهد بود.

وی متذکر شد: دادستانی این تعرض به حقوق عمومی را تحمل نخواهد کرد و به کلیه مراجع انتظامی و اطلاعاتی استان دستور داده شده نسبت به شناسایی و بازداشت عوامل دخیل اقدام کنند که نتیجه اقدامات در آینده نزدیک به اطلاع  عموم مردم استان خواهد رسید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها