موج
کدخبر : ۳۳۳۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333694

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: در محدوده ی سواحل استان شرایط تردد های دریایی مساعد خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: در ساعات صبح در مناطق ساحلی  مه صبحگاهی خواهیم داشت و در طول روز غبار محلی پیش بینی می شود.

وی افزود: در محدوده ی سواحل استان شرایط تردد های دریایی مساعد خواهد بود و در ساعات بعدازظهر وزش بادهای سطحی جنوب غربی خواهیم داشت.

عارفی در بخش دیگری از سخنان خود تشریح کرد:  طی ساعات بعدازظهر امروز در جزایر غربی استان به ویژه غرب جزیره لاوان افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی سبب مواج شدن این مناطق خواهد شد که توصیه می شود از تردد شناورهای سبک به این نواحی خودداری شود و تردد کشتی های تجاری به سمت مناطق غربی و شمالی خلیج فارس با احتیاط صورت پذیرد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، خاطرنشان کرد: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان به ویژه منطقه بشاگرد رشد ابر پیش بینی می شود که احتمال وقوع رعد وبرق و رگبار پراکنده و نیز افزایش موقتی سرعت وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: از روز دوشنبه با تاثیر جریانات شرقی در سواحل دریای عمان شاهد متلاطم شدن دریای عمان خواهیم بود که  به تناوب تا روزهای پایانی هفته جاری تداوم خواهد داشت و لذا احتمال تاثیرات سامانه مونسونی در ارتفاعات استان پیش بینی می شود.

عارفی در پایان اضافه کرد: از لحاظ دمایی از روز دوشنبه در برخی نقاط استان بین 1 تا 2 درجه شاهد کاهش نسبی دما در طول روز خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها