موج
کدخبر : ۳۳۲۷۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332733

نماینده مجلس:

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رفع چالش های نظام سلامت از اصلی ترین راهبردهای مجلس یازدهم است، گفت: جامعه امروزگسترش عدالت اجتماعی در حوزه بهداشت و سلامت را می طلبد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محسن فتحی شامگاه روز شنبه در گفتگو با رسانه های کردستان در سنندج، با بیان اینکه سیاست های نظام سلامت بر خلاف چشم اندازهای عملیاتی بر درمان متمرکز است، اظهار داشت: در حال حاضر وزارت بهداشت به عنوان متولی نظام سلامت با داشتن مسئولیت خرید خدمات و ارائه خدمات سلامت به طور همزمان به یکی از بزرگ‌ترین مصادیق تعارض منافع در کشور تبدیل شده است.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های احقاق حقوق دریافت کنندگان خدمات سلامت گفت: سلسله مراتب در وزارت بهداشت زیاد است و از این رو ابتکار و خلاقیت را دچار ضعف کرده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون بهداشت باید در راس سیاست گذاری نظام سلامت باشد، افزود: نظرات کارشناسی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی باید در تمامی لوایح و طرح‌های در دستور کار لحاظ گردد.

فتحی گفت: اجرای تمامی بندهای سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری در سال 1393 از دیگر مواردی است که در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت به بازنگری جدی نیاز دارد، اظهار داشت: در اجرای طرح تحول به گونه‌ای عمل شد که موجب مشکلاتی برای مردم، بیمه ها و هم نارضایتی برای کادر درمان شد و از این رو بازنگری اساسی در این مورد نیز به صورت جدی دنبال می شود.

نماینده مردم کردستان تهیه پیوست سلامت برای طرح های کلان توسعه ای را از دیگر الزامات این حوزه عنوان کرد و گفت: تفکیک وظایف تولیت، تامین مالی و تدارکات خدمات در حوزه سلامت با هدف تحقق عدالت اجتماعی از راهبردهای مجلس یازدهم خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها