موج
کدخبر : ۳۳۲۵۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332544

استاندار قم به مناسبت هفته محیط زیست پیام صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام بهرام سرمست به شرح زیر است:

بدون در نظر گرفتن مولفه ها و ملاحظات زیست‌محیطی، تمامی اقدامات، برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌ها در راستای رونق تولید کارآمدی لازم را هرگز نخواهد داشت.

وی اضافه کرده است:‌ «جهش تولید، حفظ محیط‌زیست، برای توسعه پایدار ایران» که به‌عنوان شعار محوری هفته محیط‌زیست برگزیده‌شده است، بیانگر همین نکته مهم است.

استاندار قم افزوده است: بدون تردید مساله محیط‌زیست و چالش‌های جدی درزمینهٔ اتلاف منابع و انرژی، آلودگی‌ها، خشکسالی و گردوغبار، پسماندها، تخریب جنگل‌ها و نابودی جانوران در سطح بین‌الملل، از مهمترین مسائلی هستند که امروز باید به‌عنوان یک اولویت حساس و حیاتی در سیاست‌گذاری‌های کلان کشور و اصلاح سبک زندگی شهروندان به آن توجه داشته باشیم.

وی اظهار داشته است: حفاظت از طبیعت و محیط‌زیست و احترام به عناصر حیات، همواره در آموزه‌های دینی و اخلاقی به‌عنوان یک تکلیف الهی مطرح‌شده و اصل پنجاهم قانون اساسی نیز، حفاظت از محیط‌زیست را یک وظیفه عمومی تلقی کرده است.

سرمست یادآور شد: قانون اساسی هرگونه فعالیت اقتصادی و غیر آن‌که با آلودگی محیط‌زیست یا تخریب غیرقابل‌جبران ملازمه پیدا می‌کند را ممنوع اعلام کرده است.

نیازمند تغییر نگاه به محیط زیست هستیم

وی تاکید کرده است:  امروز در کشور به‌شدت نیازمند اصلاح  و تغییر نگاه به مساله محیط‌زیست و تغییر در رفتار فردی و اجتماعی و توسعه و ترویج قواعد اخلاقی و نهادینه کردن فرهنگ زیست‌محیطی در جامعه هستیم.

استاندار قم افزوده است:  در شرایط کنونی باید برای حفاظت از طبیعت و محیط‌زیست که امانت فرزندان ماست، جهاد گونه وارد کارزار شویم.  

وی در پایان این پیام عنوان کرده است:‌ اینجانب بر خود لازم می‌دانم تا در هفته ملی محیط‌زیست، ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای محیط بان از تمامی تلاش‌ها و مجاهدت های فعالان، کارشناسان، تشکل های مردم نهاد و دست اندرکاران حوزه محیط‌زیست استان قم و ایران اسلامی سپاس و قدردانی داشته و بر ضرورت تداوم سیاست ها و فعالیت های زیست‌محیطی دولت تدبیر و امید تاکید کنم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها