موج
کدخبر : ۳۳۲۲۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332241

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: با ابتلای ۲۵۲ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به چهارهزار و ۱۷ بیمار افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، افزود: از مبتلایان جدید، ۱۷۷ نفر در بندرعباس، ۲۱ نفر در حاجی آباد، ۲۰ نفر جزیره قشم، ۱۴ نفر جاسک، ۱۱ نفر در رودان، ۷ نفر در بستک و ۲ نفر در بندرلنگه بودند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شده است که در مجموع شمار آزمایش‌های انجام شده در استان به بیش از ۲۰ هزار آزمایش رسیده است که از متوسط کشوری نیز بیشتر است.

فرشیدی گفت: تاکنون هزار و ۵۴۸ نفر با بهبودی کامل از مراکز بستری و نقاهتگاه‌ها مرخص شده اند.

وی افزود: نوع ابتلا نیز در مناطق مختلف استان متفاوت است به طوری که در شهرستان بستک از هفت مورد جدید، شش نفر از افراد ورودی از کشور‌های حاشیه خلیج فارس هستند، در جزیره قشم بیشتر مبتلایان کارمند و در شهرستان حاجی آباد از افراد مرتبط با مبتلایان پیشین هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: از افرادی که علایمی از کرونا ندارند درخواست می‌شود برای آزمایش مراجعه نکنند و افرادی که آزمایش می دهند نیز برای دریافت جواب مراجعه حضوری نداشته باشند، زیرا جواب‌ها به صورت سیستمی فرستاده می‌شود.

فرشیدی گفت: مهمترین عامل قطع زنجیره شیوع کرونا، رعایت بهداشت فردی، فاصله فیزیکی و پرهیز از تجمعات غیرضروری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها