موج
کدخبر : ۳۳۱۹۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331953

در پی مرگ زن کپرنشین کرمانشاه؛

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه از بازداشت رئیس و قائم‌مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در پی مرگ آسیه پناهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه از بازداشت رئیس و قائم‌مقام اجراییات شهرداری کرمانشاه در پی مرگ «آسیه پناهی» خبر داد و ابراز داشت: دستگاه قضایی خواستار برخورد با عواملی است که ممکن است نقض قانون کرده و این کار باعث مرگ خانم پناهی شده باشد.

توسلی زاده بابیان اینکه این حادثه دو بعد دارد، اظهار داشت: نخست اینکه آیا رابطه‌ای بین اقدام نیروهای اجراییات و مرگ خانم پناهی وجود دارد یا خیر؟ که دراین‌باره باید پزشکی قانونی اعلام نظر کند و بی‌شک بدون اغماض، با جدیت و رعایت قانون و شرع و بدون هیچ کوتاهی موضوع را پیگیری می‌کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه ادامه داد: موضوع دیگر این است که آیا عوامل اجراییات مرتکب تخلف قانونی شده‌اند یا خیر که طبق اعلام شهردار منطقه، زمین این محوطه اوقافی بوده و هرگونه تصرف بدون اجازه اداره اوقاف غیرقانونی است؛ همچنین محل ساخت خانه خانم پناهی در حریم فضای سبز و برق فشارقوی بوده است.

توسلی زاده گفت: اکنون سؤال این است که آیا مأموران شهرداری کرمانشاه می‌توانستند بهتر از این عمل کنند که اقدام آنان به نتیجه فعلی نرسد؛ دراین‌باره هم دادسرای مرکز استان با جدیت در حال پیگیری است و بدون هیچ اغماضی با عوامل ناقض قانون برخورد می‌کند.

وی افزود: به‌موجب ماده ۲۱۷ قانونی آیین دادرسی کیفری رئیس و قائم‌مقام اجراییات شهرداری بازداشت و نیز مشمول صدور قرار نظارت قضائی مربوط به ماده ۲۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری شده‌اند.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه همچنین سازمان بازرسی کل کشور هم به موضوع عملکرد شهرداری کرمانشاه در موضوع خراب کردن خانه خانم پناهی  و درگذشت این زن کپرنشین ورود کرده است و نتیجه تحقیقات و گزارشش را اعلام می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها