موج
کدخبر : ۳۳۱۸۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331879

هادی ابراهیمی خبر داد؛

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از ثبت نام 290 بنگاه آسیب دیده متقاضی دریافت تسهیلات کرونا در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، افزود: این تسهیلات حمایتی برای رسته های شغلی در بنگاه ها که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده اند و دارای  لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند، درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات حمایتی کرونا، صرفا به بنگاه هایی تعلق می‌گیرد که کد کارگاهی داشته و از سال گذشته تاکنون فعال بوده و نیروهای کار خود را تعدیل نکرده باشند.

ابراهیمی اظهارداشت: این تسهیلات به ازای هر نیروی شاغل بیمه شده ۱۲ میلیون تومان و برای بنگاه هایی که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده‌اند به ازای هر نفر شاغل بیمه شده ۱۶ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: پرداخت این تسهیلات به صورت ۲ مرحله‌ای بوده که در مرحله اول 50 درصد تسهیلات متعلق به صاحبان کسب‌ و کار پرداخت و مابقی نیز یک ماه بعد از آن و پس از تأیید دستگاه های اجرایی ذی‌ربط در سامانه کارا به ازای هر شاغل دارای پرونده بیمه تأمین اجتماعی انجام می‌شود.

قابل ذکر است با شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از کسب و کارها و مشاغل تحت تاثیر این بحران، با رکود و حتی تعطیلی مواجه شدند که در چنین شرایطی پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا یکی از سیاست های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها