موج
کدخبر : ۳۳۱۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331704

به منظور ارتقای سطح و ظرفیت فضای سبز شهری بندرعباس صورت گرفت؛

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، از آغاز عملیات کاشت نهال و واکاری در بلوارها و میادین سطح شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مصطفی خادم رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات کاشت نهال و واکاری به منظور ارتقای سطح و ظرفیت فضای سبز شهری بندرعباس در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

وی افزود: این عملیات در راستای توسعه فضای سبز شهری، با کاشت انواع درخت از نوع گونه های مختلف در فضاهای مختلف شهر آغاز شده و در حال انجام است.

 رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: تا کنون واکاری و کاشت درخت در فضای سبزشهری به طول ۱۰ هزار متر مربع در بلوار صیادان، جمهوری، امام موسی صدر، سید جمال الدین اسدآبادی، بوستان شب، غدیر و غیره در دستور کار قرار دارد.

خادم عمده نهال های کاشته شده را شامل گل ابریشم، گل کاغذی، اختر پروانه ای،چریش، کاج گرمسیری، شمشاد،کاشت پرچین،گاروم زنگی، ختمی دریایی تویتیا ، تابه بویا ،کنار ،کاسیا،لور ، مشعل جنگل،پانسانیا، ذکر کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰۰ اصله نهال در این عملیات کاشت شده است، خاطر نشان کرد: در بعضی از نقاط شهری چهارمین و بعضا پنجمین دوره واکاری است.

وی در پایان خواستار همراهی و مشارکت بیش از پیش شهروندان در حفظ و توسعه فضای سبز شهری شد و اضافه کرد: رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه فضای سبز بدون همکاری شهروندان میسر نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها