موج
کدخبر : ۳۳۱۵۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331524

دادستان کرمانشاه هشدار داد:

شهرام کرمی گفت: سررسید قراردادهای رسمی و عادی واحدهای مسکونی در فاصله زمانی اول اسفند ۱۳۹۸ تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹، دو ماه دیگر با همان شرایط قبلی باید تمدید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه از مهلت 2 ماهه به مستأجران در کرمانشاه و عدم صدور حکم تخلیه تا دو ماه آینده خبر داد و ابراز داشت: طرح مهلت دوماهه به مستأجران کرمانشاه در راستای حمایت از این قشر با توجه به شیوع بیماری کرونا تا دو ماه آینده در محاکم قضایی کرمانشاه اجرایی خواهد شد.

کرمی با اشاره به آغاز فصل جابجایی مستأجران، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاصی که امسال به‌واسطه شیوع بیماری کرونا در کشور داریم و مشکلات اقتصادی که برای بسیاری از خانواده‌ها و به‌ویژه قشر مستأجر به وجود آمده، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیماتی در راستای حمایت از این خانواده‌ها اتخاذ کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: در مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تأکید شده، اجاره‌نامه‌هایی که موعد اتمام آن‌ها دو ماه نخست امسال است تا تیرماه تمدید می‌شوند.

مدعی‌العموم کرمانشاه در ادامه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا از سوی مردم و دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: براین اساس، موجر حق ندارد برای دو ماه اضافه‌شده، اجاره‌بهای بیشتری طلب کند که شامل رقم اجاره ماهیانه و همچنین ودیعه مسکن می‌شود.

کرمی اضافه کرد: همچنین موجر حق اخذ جریمه دیرکرد تخلیه واحد مسکونی را تا اتمام تیرماه امسال از مستأجر ندارد.

 دادستان کرمانشاه در پایان اعلام کرد: به مستأجران کرمانشاه بابت دو ماه تمدید اجاره جریمه‌ای تعلق نگرفته و محاکم قضایی هم برای این مدت حکم تخلیه صادر نخواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها