موج
کدخبر : ۳۳۱۳۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331384

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: با ابتلای ۲۰۵ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به دو هزار و ۷۴۳ بیمار افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با اشاره به اینکه با ابتلای ۲۰۵ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به دو هزار و ۷۴۳ بیمار افزایش یافت، اذعان داشت: : از مبتلایان جدید، ۱۲۳ نفر در بندرعباس، ۲۱ نفر قشم، ۲۱ نفر رودان، ۲۵ نفر بندرخمیر، ۹ نفر میناب، ۵ نفر بندرلنگه و حاجی آباد یک نفر ثبت شده است.
وی گفت:در ۲۴ ساعت گذشته رکورد انجام تست کرونا در هرمزگان با ۶۵۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ شکسته شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، افزود: روند ابتلا به کرونا در هفته اخیر افزایشی است.
فرشیدی با بیان اینکه ۹۰ درصد مبتلایان به کرونا ۴۰ سال سن دارند، عنوان کرد: ۸۵ درصد مبتلایان بدون علامت هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه اکنون ۱۵۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری اند، اضافه کرد: ۲۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری اند که وضعیت نیمی از آن‌ها بحرانی است.
فرشیدی گفت: در۲۴ ساعت گذشته دو نفر در استان فوت کرده اند و شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در هرمزگان به ۳۸ نفر افزایش یافت.
وی با اعلام اینکه یکی از بیماران فوت شده ۶۳ ساله ساکن بندرخمیر با سابقه بیماری هپاتیت بود، خاطرنشان کرد: بیمار فوت شده دیگر هم خانم ۲۴ ساله از بندرعباس که اضافه وزن داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: بررسی آمار و وضعیت مبتلایان به کرونا در استان نشان می‌دهد در وضعیت پیک بیماری در استان قرار داریم.
وی نسبت به اوج گیری بیماری در یکی دو هفته آینده در استان هشدار داد.
فرشیدی علت افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان را افزایش آزمایش‌های تشخیصی کرونا و رعایت نکردن فاصله‌های گذاری فیزیکی و هوشمند دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تشدید مراقبت‌های بهداشتی را خواستار شد و بر  ضرورت برخورد با صنوف متخلفی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تاکید کرد.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها