موج
کدخبر : ۳۳۰۸۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330811

رزمایش احسان دانشجویی با شرکت جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان، حوزه شهید مطهری و مساعدت و پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف اهدای یک هزار بسته معیشتی میان مستمندان و نیازمندان، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، شامگاه امروز سه شنبه رزمایش احسان دانشجویی در مسجد پیامبر اعظم (ص) دانشگاه کردستان، با طرح‌ریزی جمعیت جوانان گام دوم انقلاب و با نقش‌آفرینی جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان، حوزه شهید مطهری و مساعدت و پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف اهدای یک هزار بسته معیشتی میان مستمندان و نیازمندان، برگزار شد.

در این رزمایش، مرتضی زلب معین استانی جمعیت جوانان گام دوم انقلاب، هیئت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان به اقداماتی که در این مدت توسط تشکل‌های دانشجویی صورت گرفته است، اشاره کرد.

وی افزود: در منظومه فکری رهبر انقلاب اسلامی جوانان جهادگر جایگاه ویژه‌ای دارند که در تمام عرصه‌های انقلاب این مهم به خوبی بر همگان اثبات شده است.

زلب به نقش‌آفرینی جوانان در عرصه‌های مختلف گریزی زد و گفت: در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری وظایف خطیری بر دوش جوانان نهاده است تا جایی که می‌فرمایند چشم امید من برای اجرای عدالت، جوانان هستند.

معین استانی جمعیت جوانان گام دوم انقلاب، هیئت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان گفت: استفاده از ظرفیت جوانان در راستای گام دوم انقلاب و تحقق منویات رهبری الزامی است.

توزیع 1000 بسته معیشتی رزمایش احسان دانشجویی در کردستان

زلب بیان کرد: برای هر استان با توجه به ظرفیت‌های انسانی یک معین مشخص شده  تا با بکارگیری جوانان مومن و انقلابی توانمند نیازهای آن استان را برطرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت جوان گام دوم انقلاب متناسب با ایام شیوع ویروس کرونا در راستای توصیه‌های مقام معظم رهبری با پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سراسر کشور 30 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شد که از این تعداد یک هزار بسته در قالب رزمایش احسان دانشجویی با شناسایی افراد نیازمند و مستحق  در روستاهای دورافتاده استان کردستان از فردا توزیع خواهد شد.

زلب تصریح کرد:  تعدادی از  بسته‌های معیشتی در قالب این رزمایش به خانواده‌های زندانیان استان اهدا می‌شود.

احسان دانشجویی

به گفته وی،  ایمان، عشق و اراده اساس و پایه روحیه جهادی است که با انقلاب اسلامی در جامعه جریان پیدا کرد.

زلب با اشاره به اینکه خادمان بی‌ادعا سراسر خدمت، ایثار و جهاد هستند ولی مدعیان بدون خدمت سراسر زیان و همگام با دشمن گام برمی‌دارند افزود: رسانه‌ها و خبرنگاران در شناسایی خادمان بدون ادعا نقش موثری دارند.

در ادامه سیاوش پرتونیا فرمانده حوزه بسیج دانشجویی شهید مطهری و نماینده بسیج دانشجویی اظهار کرد: کارجهادی مقوله‌ای تربیتی است که نقطه مقابل آن تربیت غربی است.

وی با بیان اینکه در تربیت به سبک غربی از آموزش و پرورش تا دانشگاه، عدم توجه به همنوع مشاهده می‌شود، افزود: اما به سبک ایرانی اسلامی در سطح جهادی افراد تمام تفکر و توانایی خود برای حل مشکلات مردم صرف می‌کنند.

پرتونیا خاطرنشان کرد: از اولین روزهای شیوع ویروس منحوس کرونا در استان کردستان اقدامات گسترده‌ای توسط بسیج دانشجویی با راه اندازی کارگاه ماسک، مایع ضدعفونی و لباس ایزوله و  توزیع اقلام بهداشتی و خوراکی میان جامعه هدف انجام شد.

سجاد مرتضی‌پور قائم‌مقام دبیر جامعه دانشجویان دانشگاه کردستان اظهار کرد: در بحران کرونا همچون دیگر عرصه‌ها جوانان انقلابی کشور با تاسی از فرهنگ غنی خود، باعث ایجاد همبستگی ملی بین اقشار مختلف شد.

وی عنوان کرد: همدلی و وحدت ملت ایران در راستای تحقق منویات رهبری در این شرایط کرونایی باعث شد اقشار کم درآمد و مستمند برای تهیه برخی اقلام بهداشتی و خوراکی تا حدودی بی‌نیاز شوند.

احسان دانشجویی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها