موج
کدخبر : ۳۳۰۶۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330642

رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد گفت: بعضی از صنوف در خسارت ناشی از کرونا رکود سرمایه، و از بین رفتن کالاها را متحمل شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، علیرضا حسنی رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد در یادداشتی نوشت: در این نگارش رویکردی تحلیلی خواهیم داشت بر تاثیر کرونا بر حدود سه میلیون واحد صنفی در کشور در رسته های شغلی تولیدی، توزیعی و خدماتی که مستقیم در فعالیت های اقتصادی کشور نقش بسزایی دارند.

از یک رویکرد می توان فعالیت این صنوف را در زنجیره اقتصاد کشور در حلقه زنجیره ارزش تامین تا مصرف ارزیابی نمود

در بحران کرونا اقتصاد در بازار از هر دو جنبه عرضه و تقاضا کاهش یافت و با تعطیلی و قرنطینه خانگى متصدیان کسب وکار متحمل خسارت های فراوانی شدند به نحوی که در بعضی از صنوف خسارت، قابل براورد نمی باشد

چرا که در بعضی از صنوف خسارت ناشی از کرونا رکود سرمایه، و از بین رفتن کالاها را به همراه داشته است.

در حوزه شاغلین و کارگری هم در واحدهای صنفی باید متذکر شد که متصدی در آستانه ورشکستگی می باشد و توان پرداخت حقوق را ندارد پس مجبور به تعدیل و اخراج موقت و یا دائم  کارگر خود می باشد و موج بیکارى در کشور مشاهده خواهد شد

 در بازار فعلی که رکود حاکم بر بازار شده و رونقی در بازار مشاهده نمی شود باز هم شاهد تعدیل بیشتر نیروی کارگرى در واحدهای صنفی خواهیم بود.

 به صراحت باید بگویم در این شرایط سخت خیلی از کسبه به سختی، خودشان را روی پا نگه می دارند و در دراز مدت توان خود را از دست می دهند.

در حال حاضر شاهد ضرر در بنگاه های اقتصادی هستیم و در صورت ادامه این روند شاهد تعطیلی یا ورشکستکی بعضی از  متصدیان صنوف خواهیم بود

  کرونا تاثیرش را علاوه بر سلامت عموم بر اقتصاد بازار کشور هم نمایان نمود.

آیا دولتمردان محترم حاضرند دیدگاه ویژه  به بخش بازار داشته و اصناف و بازاریان را مورد حمایت قرار دهند

اصناف در تمامی دوره ها در خط مقدم حضور داشته و همه جا حامی نظام و دولت بوده است

حال انتظار می رود دولت محترم بیش از پیش اصناف را ببیند و مورد حمایت قرار دهد

دولت محترم در رسانه اعلام نموده ده رسته  شغلی مورد اسیب کرونا قرار گرفته و قرار است مورد حمایت قرار بگیرند چرا بقیه صنوف را نادیده گرفته اند.

آیا بهتر نیست دولت محترم عینک واقع بینی را به چشم بزند و همه صنوف را ببیند

واقعیت امر این است که جامعه اصناف دچار یک سونامی، نبود  اقتصاد و در امد شده است و نیازمند فوری کمک بسته های حمایتی دولت می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها