موج
کدخبر : ۳۳۰۴۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330405

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان از مالکان و مدیران مزارع پروش میگو خواست تا حتماً نسبت به بیمه کردن مزارع خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرسول دریایی سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان با اشاره دست آورده های خوب استان هرمزگان در عرصه تکثیر و پروش میگو  طی سال های اخیر در کشور، گفت: بدون شک کرونا و شرایط به وجود آمده از اپیدمی این ویروس در جهان بر صنعت میگو نیز تاثیر گذار خواهد بود که در این راستا اقدامات حمایتی در حال انجام و پیگیری است.

وی با اشاره به اهمیت بیمه برای صنایع تولیدی به ویژه مزارع پرورش میگو از آبزی پروران خواست تا نسبت به ارتقای سطح بیمه ای و بیمه نمودن مزارع خود اقدام کنند.

دریایی همچنین با تاکید بر رعایت الزامات بهداشتی در مزارع پرورش میگو و مراکز تکثیر گفت: با توجه به اهمیت رعایت بهداشت در این صنعت، سهل انگاری در مسائل بهداشتی و مدیریتی مزراع میگو و عدم رعایت این مهم، خسارات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

وی با توجه به رشد صنعت پرورش میگو در هرمزگان و نیاز استان به لارو از مراکز تکثیر خواست نسبت به تامین لارو مورد نیاز استان اهتمام ویژه داشته باشند و لارو با کیفیت را با الویت نیاز استان در اختیار مزرعه داران قرار دهند.

​سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان تصریح کرد: مراکز پرورش میگو نسبت به تهیه لارو مورد نیاز خود در اسرع وقت اقدام کنند و منتظر لحظه های آخر نباشند تا با کمبود لارو مواجه نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها