موج
کدخبر : ۳۳۰۱۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330157

علی سنجربیگی خبر داد:

سرپرست جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به ضرورت تحقق شعار «هر خانواده؛ یک امدادگر»، از توزیع 3300 سبد معیشتی به آسیب دیدگان کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، علی سنجربیگی سرپرست جمعیت هلال احمر استان همدان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین (ع) و گرامیداشت لیالی قدر و روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر سازمان عام المنفعه و امدادی است و تمام تلاش ما بر این است که آمادگی استان را دربرابر حوادث و بلایا بالا ببریم و  از میان مراحل مدیریت، مهم ترین مرحله برای جمعیت هلال احمر مرحله آمادگی است.

سنجربیگی افزود: زمانی می توانیم موفق باشیم که از هرنظر آماده باشیم که در این راستا نیز برنامه هایی برای افزایش آمادگی در نظر گرفته ایم وی گفت در آغاز هفته هلال احمر یک  زلزله ای در پایتخت روی داد آن هم در زمانی که اغلب مردم در حال خواب هستند. این خود بیانگر اهمیت آمادگی در مقابله با بحران است که اگر سیستم آماده نباشد تلفات زیادی را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در مبحث آمادگی نیز آموزش همگانی برای جمعیت حائز اهمیت است که در دو قالب آموزش آحاد جامعه و آموزش و تقویت کادر امدادگر و متخصص در نظر گرفته می شود. جمعیت هلال احمر بیش از هرچیز بر رویکرد «خودامدادی» تاکید دارد یعنی در صورت وقوع حادثه خانوارها از امادگی لازم برخوردارباشند وکار خود امدادهای اولیه را انجام دهند.

سرپرست جمعیت هلال احمر همدان تاکید کرد: بیشترین حمایت و کمک را خود مردم می توانند به خود داشته باشند و ما یک شعار داریم که «هر خانواده باید؛ یک امدادگر» داشته باشد و باید حداقل یک عضو از هر خانواده آموزش های لازم را فرا گیرد تا زمان حادثه به بقیه اعضاء کمک کند.

سنجربیگی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم وارد صحنه مدیریت بحران شویم همیشه باید آماده باشیم. همانگونه که تمرینات مستمر و اردوهای آمادگی به موفقیت تیم های ورزشی کمک می کند، لازم است نیروهای امدادی نیز مرتب تمرین کنند و تجهیزات امدادی خود را ارزیابی نموده وبه روز باشند.

وی اذعان کرد: در بحث جوانان و داوطلبان نیز لازم است  با عضوگیری، آموزش و ساماندهی قوی تعداد نیروهای داوطلب را افزایش دهیم و از حضور این افراد ارزشمند وداوطلب  به درستی بهره ببریم.

سنجربیگی اظهار کرد: اعضای جمعیت هلال احمر در سه رسته تقسیم می شوند؛ جوانان و داوطلبان. کسانی که کمتر از 29 سال سن دارند در رسته جوانان، بیش از 29 سال داوطلبان قرار می گیرند و رسته سوم هم نجاتگران هستند که قالبا جوان  واز سن حدودی ۱۸ تا ۴۰سال و از آمادگی لازم برخوردارند و هلال احمر ضمن حفظ  آمادگی آنها، با آموزش تخصصی مرحله به مرحله و افزودن به دانش امدادی آن ها، کم کم این افراد را به یک نیروی متخصص وزبده تبدیل می کند و آن‌ها نیز درحوادث وبلایا با تمام توان وارد صحنه می شوند ودر راستای نجات انسان‌ها از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: روز سه شنبه از هزار سبد معیشتی  در دومین مرحله از توزیع سبدهای معیشتی رونمایی شد که هر سبد به ارزش  250هزار تومان، توسط اعضای داوطلب  برای محرومین و متاثرین از بیماری کرونا تدارک دیده شده بود. در مرحله اول نیز 2 هزار و 300 سبد دیگر تدارک دیده شده بود که در سطح استان توزیع شد.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها