موج
کدخبر : ۳۲۹۸۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329880

استاندار کردستان:

استاندار کردستان با اشاره به وجود مشاغل کاذب در جامعه گفت: سازمان فنی حرفه‌ای در راستای افزایش مهارت آموزی‌ها باید جدی تر وارد عرصه شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز روز سه‌شنبه در سی و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه برای برخی مشاغل نیروی کار ماهر نداریم، اظهار داشت: استان نیازمند نیروهای ماهر در همه بخش هاست اما متاسفانه برای آن مشاغل نیروی ماهر وجود ندارد.

استاندار کردستان افزود: بخشی از بیکاری استان بواسطه وجود مشاغل کاذب نظیر دستفروشی بوجود آمده در حالیکه برای شغل‌های که هست متقاضی کارآزموده و ماهر بسیار اندک است و باید سازمان فنی حرفه‌ای در راستای افزایش مهارت آموزی‌ها جدی تر وارد عرصه شود.

مرادنیا در ادامه رفع بیکاری و افزایش اشتغال را دغدغە و اولویت اساسی همە مدیران کشور و استان برشمرد و اضافه کرد: اعتقاد دارم باید از همە ظرفیت‌ها و تسهیلات بانکی در راستای تحقق این مهم استفادە کنیم.

استاندار کردستان با بیان اینکە بیماری کرونا در کشور و استان بر روی تولید و اشتغال تاثیر منفی گذاشت و باید با برنامە ریزی این تاثیرات را بە حداقل ممکن رساند، گفت: بخش خصوصی می‌تواند چند پیشنهاد مشخص در خصوص کسب و کارها ارائه کند تا مانیز آن را به دولت ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص اقتصادی استان دستورات ویژه و متفاوت با دیگر استان‌ها را باید از دولت اخذ کنیم، یادآور شد: امیدواریم با مهار ویروس کرونا و مدیریت صحیح آن بتدریج کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی بازگشایی شود و اوضاع به شرایط عادی بر گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها