موج
کدخبر : ۳۲۹۵۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329562

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد: دلار 16 هزار در صورت تامین سرمایه در گردش بنگاه ها ، عامل تقویت صادرات است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در هشتاد وهفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضاندلار 16 هزار تومانی را در صورت تامین سرمایه در گردش بنگاه ها ، عامل تقویت صادرات دانست و خواستار برنامه ریزی دقیق و سریع دولت در این حوزه شد.  

وی با اشاره باینکه دلار16 هزار تومانی در صورت تامین سرمایه در گردش عامل تقویت صادرات است، گفت: دوران کرونا 4 بحران اساسی در بخش اقتصاد کشور ایجاد نمود.

گلشیرازی بحران نیروی انسانی، فروش و بازاریابی، زنجیره تامین و بحران مالی را از جمله این مشکلات عنوان و تصریح کرد: در این دوران تغییر فرهنگ کار، التهاباتی برای کارفرمایان ایجاد نمود و این در حالی است که بر اساس برآوردهای صورت گرفته در خرداد و تیرماه بحران فروش و بازاریابی نیز گریبانگیر بنگاه های اقتصادی خواهد شد.

 دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با تاکید بر اینکه کرونای صنعتی 9 تا 15 ماه ادامه خواهد داشت و در این دوران اقتصاد جهان راه ده ساله را یکساله طی خواهد کرد، افزود: اگر بنگاه های اقتصادی خود را با تغییرات ایجاد شده تطبیق ندهند با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

گلشیرازی در ادامه بر لزوم آمادگی بنگاه ها برای مواجهه با بحران زنجیره تامین در اوایل مهر ماه  و تبعات بحران های مذکور بصورت حادث شدن بحران مالی در دی ماه، گفت: با این وجود علاوه بر ضرورت توانمندسازی بنگاه ها از سوی فعالان اقتصادی و تغییر ساز و کارهای سنتی، لازم است بدنه دولت و دستگاه های حاکم با درک موضوع، به نحو مطلوب بحران ها را مدیریت کنند.

وی در ادامه با اشاره به رکورد بی سابقه شاخص بورس کشور در حالی که این شاخص در شرایط بحران کرونا با افت مواجه بوده است، بر ضرورت مدیریت درست این مساله برای اینکه تبعات اقتصادی و اجتماعی نامناسبی به دنبال نداشته باشد، تاکید کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین خواستار استمهال کمک های مالی بلاواسطه دولت در حوزه تامین اجتماعی و مالیاتی به بنگاه های اقتصادی شد و تاکید کرد: این امر در کوتاهترین زمان می تواند مشکلات تامین مالی واحدهای اقتصادی مولد را رفع نماید.

گلشیرازی گفت: در شرایطی که صادرات کشور در حوزه های میعانات و فولاد مورد هدف قرار گرفته است، باید صادرات خرد رشد یابد و این مهم تنها در صورت تامین مالی امکانپذیر خواهد بود.

استاندار اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه باید به تمهیدات زندگی با کرونا عادت کنیم، گفت: با وجودی که کرونا تهدیدات زیادی ایجاد نموده اما در این شرایط تبدیل تهدید به فرصت از اهمیت بالایی برخوردار است. وی تحقق جهش تولید را وظیفه شرعی، عقلی و انسانی دانست و افزود: تاثیرات این ویروس مهلک بر اقتصاد ایران به دلیل درگیر بودن کشور با تحریم های یکجانبه از سال های پیش به اندازه اقتصاد دیگر کشورهای جهان نخواهد بود.

عباس رضایی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت هفته کار و کارگر، بر ضرورت تمرکز بر شیمی پارک ها و پتروشیمی ها همچنین بخش کشاورزی، خدمات، معادن و رسیدگی به مشکلات قطعه سازان تاکید نمود و خواستار ایجاد کمیته های خاص برای تحقق فرمایشات معظم له به منظور تحقق جهش تولید و سرمایه گذاری در این حوزه ها و ارایه پروژه های اجرایی و عملی در این خصوص شد.

وی ضمن تشکر از اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان پیشگام  یاری رسانی به دانشگاه علوم پزشکی در بحران کرونا همچنین تامین بسته های کمک معیشتی برای خانواده های نیازمند، از کمک های جهادی سپاه، بسیج، اصناف، خیران و کلیه ارگان های یاری رسان تقدیر نمود.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان همچنین بر ضرورت ایجاد شغل و درآمدهای پایدار برای مردم در شرایط کنونی تاکید کرد.

به گزارش موج، در این جلسه بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی از فعالان اقتصادی در 17 بند و همچنین پیشنهادات در سطح ملی در 11 بند تصویب شد. همچنین مقرر گردید مشکلات اقتصادی استان ناشی از بحران کرونا و پیشنهادات بخش خصوصی ارایه شده در جلسه، در کمیته ای با حضور معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس اتاق بازرگانی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی جمع بندی و به وزیر اموراقتصادی و دارایی و معاون اول رئیس جمهور ارایه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها