موج
کدخبر : ۳۲۹۲۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329285

مسؤول انجمن اسلامی دانش آموزان استان قم:

مسؤول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان قم از اهداف و تشکیل این انجمن خبر داد.

علیرضا خضری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری موج هدف از ایجاد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان را حراست از دستاوردهای انقلاب وتحقق ارزش‌های اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی وجهت بخشیدن به فعالیت‌های علمی وصنعتی دانش آموزان مسلمان و متعهد خواند، و اظهار کرد: این انجمن درسال ۱۳۵۸ به فرمان و با حمایت‌های حضرت امام خمینی(ره) تأسیس و در سالیان متمادی در زمینه تربیت نیروهای دانش آموزی و حضور آن‌ها در صحنه‌های انقلاب اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه لذا این اتحادیه تنها تشکّل دانش آموزی است که مقام معظم رهبری در آن نماینده دارد، عنوان کرد: تقدیم بیش از ۱۵ هزار شهید دانش آموز حاصل کار انجمن اسلامی در مدارس است که در دوران دفاع مقدس رقم خورد.

به گفته خضری ریشه و تفکر تشکیل انجمن اسلامی و اتحادیه به قبل از انقلاب بر می‌گردد، علی الخصوص شهر مقدس قم که یکی از پرسابقه ترین و ریشه دار ترین شهرهایی است که انجمن های اسلامی دانش آموزان در آن به شدت نمود داشته است.

علیرضا خضری در ادامه گفت وگو با اشاره به هدف‌ها و سیاست‌های این انجمن بیان کرد: دو رسالت اصلی در این انجمن داریم، یکی بحث نیرو سازی برای انقلاب اسلامی و دیگری جریان سازی در مدارس و سطح شهر در راستای اهداف انقلاب اسلامی است.

خضری در پاسخ به سوال چگونگی جذب این دانش آموزان اظهار کرد: ابتدا زبدگان مدارس را که توانمندند و می‌توانند اثر بخش باشند بر روی سایر دانش آموزان، طی فرآیندی شناسایی، گزینش و جذب می‌شوند؛ لذا در طی برهه زمانی مسائل معرفتی، ایمانی و تشکیلاتی آنان را ارتقا می‌‌بخشیم، درواقع هدف اتحادیه در قسمت نیروسازی، پرورش و بکارگیری دانش آموزان است و در بخش جریان سازی هدف اصلی ما یکسری جریان سازی‌های فرهنگی، علمی و پویش‌ها توسط خود دانش آموز است.

وی در خصوص شرایط به وجود آمده و فعالیت انجمن اسلامی قم در بحران کرونا افزود: انجمن تمام برنامه یکسال آینده خود را تنظیم کرده بود ولیکن با وضعیت به وجود آمده تصمیم گرفته شد برنامه‌هایی که بر اساس تجمعات برگزار می‌شود را کنار گذاشته و برنامه‌ای تنظیم شود که متناسب با شرایط کرونا باشد‌.

وی گفت: منتخبی از دانش آموزان انجمن گروه سرود حرفه‌ای را تشکیل دادند که کارهای فوق العاده‌ای را ترتیب اثر دادند که می‌توان به همخوانی در مراسم میلاد امام زمان(عج) در محلات مختلف شهر اشاره نمود.

وی اظهار کرد: دانش آموزان انجمن باهمفکری در این بحران به وجود آمده دو برنامه ویژه در نظر گرفتند، ازجمله گروه سرود که در سطح شهر‌پخش وبا استقبال پرشور مردم مواجه شد. همچون برنامه‌هایی برای فضای مجازی ترتیب اثر داده شد که می‌توان به ویژه برنامه‌هایی همچون برنامه لایک؛ بیسکوییت قرآنی و نسل جدید در کانال‌ها وبرنامه‌های ایرانی فضای مجازی، در حال پخش و فعالیت است.

علیرضا خضری در آخر بابیان اینکه این دانش آموزان در خارج از لشکر مدرسه تشکل‌ها و جریان سازی‌هایی را درشهر مقدس قم پیش گرفته‌اند از جمله بکارگیری ۴۰ مبلغ آماده به کار برای راهبرد بین دانش آموزان ابراز خرسندی کرد و گفت: ‌ما پشتیبان فکری این نواجوانان هستیم و به دنبال نیروسازی در این انجمن هستیم تا دانش آموزانمان را بعد از مدرسه و دانشگاه در محیط کار مدیر و مدبر آگاه داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها