موج
کدخبر : ۳۲۹۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329128

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قم تاکید کرد؛

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قم گفت: مشکل رودخانه قم این است که در فصل سیلاب و بارندگی چند حرکت مقطعی و ضربتی در سطح رودخانه انجام می‌شود و استمرار لازم را پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، احمد حاج حسینی مسگر اظهار کرد: اگر بارندگی شدیدی در استان قم رخ دهد، بلوار سردار شهید سلیمانی گنجایش انتقال آب و سیلاب را نخواهد داشت.

پل نیروگاه نقطه بحرانی رودخانه قم

وی ادامه داد: پل نیروگاه یکی از نقاط بحرانی شهر قم در بروز سیلاب است و در صورت بروز سیلاب به میزان ۱۰۰ مترمکعب در ثانیه به‌صورت کامل به زیرآب خواهد رفت.

حاج حسینی مسگر با انتقاد از افزایش ساخت‌وسازهای اطراف رودخانه قم درمحدوده شهری، گفت: در احداث سازه‌های پیرامونی اطراف رودخانه  باید پیش‌بینی‌های بلندمدت انجام بگیرد تا شاهد قهر طبیعت نشویم.

وی گفت: درصورتی‌که بارش ۷۰ میلی‌متر بر ثانیه فروردین‌ماه امسال درنزدیکی شهر قم رخ می‌داد تمام این محور زیرآب می‌رفت.

وی عنوان کرد: شانسی که استان قم آورد این بود که این توده بارشی شدید در ۵۰ کیلومتری استان فعال شد و اثر مستقیم خود را بر رودخانه قم نگذاشت.

مساله تغییر اقلیم جدی است

حاج حسینی مسگر تصریح کرد: مساله تغییر اقلیم یک شوخی در سطح رسانه‌ها یا تئوری‌های دانشگاهی نیست بلکه واقعیتی است که به وقوع پیوسته است و اثرات خود را هرسال بیشتر نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قم گفت: پیش‌بینی شود قم در سالهای آینده بارش ۱۲۰ میلی‌متر بر ثانیه را تجربه کند که قطعا رودخانه قم نخواهد توانست این حجم از آب را انتقال دهد.

وی یادآور شد: رودخانه قم درحال حاضر به‌هیچ‌عنوان گنجایش شرایط اقلیمی جدید و احتمال بارش‌های سیلابی را ندارد.

وی تصریح کرد: مخالفت کمیته فنی شورای ترافیک قم با حذف رمپ ورودی خیابان شهیدان شکوری نشان از ترجیح مباحث ترافیکی به مسائل سیلاب و بالا آمدن آب دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها