موج
کدخبر : ۳۲۸۹۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328971

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: روند عادی‌سازی شرایط در قم باید مختل شده و کنار گذاشته شود وضعیت کرونا در قم همچنان پرخطر است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در ستاد پیشگیری از بحران که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت ویروس کرونا در قم، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی قم طی 14 روز گذشته ثابت بوده و این موضوع بیانگر این است که مردم به هشدارها و خطرات این ویروس توجه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: ثابت بودن سیر بستری بیماران کرونایی در مراکز درمانی قم در حالی ادامه دارد که با اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند شاهد سیر نزولی این ویروس بودیم که در روزهای گذشته دیگر خبری از آن نبوده است.

خطر بیماران ناقل و بی‌علامت کرونا در قم

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم یادآور شد: به هر میزان که مراجعه بیماران سرپایی به مراکز درمانی بیشتر باشد تعداد فوتی‌های نهایی استان بیشتر خواهد بود.

وی اظهار داشت: تعداد مراجعه‌کنندگان سرپایی کرونایی در قم بیشتر از اغلب استان‌های کشور است که مساله مشکل‌زایی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با هشدار نسبت به بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی گفت: تعداد افراد با علائم خفیف اما ناقل بیماری کرونا در قم قابل‌توجه است.

وی ادامه داد: افراد بهبودیافته واقعی بعد از بهبودی کامل باید به در مدت ۲۴ ساعت دو بار تست کرونای آن‌ها منفی باشد و دو هفته بعد از بهبودی نیز علائمی نداشته باشد.

قدیر عنوان کرد: حمل‌ونقل عمومی و تاکسی‌رانی به‌تنهایی ۳۰ درصد از آمار سرایت کرونا را به خود اختصاص داده و باید برای استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در این ناوگان تدبیر شود.

وی در پایان گفت:  شرایط کرونا در قم به‌هیچ‌وجه عادی نیست و نگرانی‌های زیادی از جانب مرکز بهداشت و علوم پزشکی قم احساس می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها