موج
کدخبر : ۳۲۸۶۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328608

استاندار البرز:

استاندار البرز گفت: بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی روسای کمیته های ملی، شیب شیوع کرونا در استان های کشور نزولی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، عزیزالله شهبازی پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه این نشست هر هفته در روز یکشنبه برگزار می شود، اظهار کرد: بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی روسای کمیته های ملی، شیب شیوع کرونا در استان های کشور نزولی است.

وی ادامه داد: اکنون ۱۳۲ شهرستان در کشور در وضعیت کم خطر قرار دارند، که در این شهرستان ها از فردا مساجد و نمازهای جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی دایر و برپا می شود از این رو در البرز تنها در منطقه طالقان این امکان وجود دارد.

استاندار البرز گفت: در این نشست در خصوص موانع مورد بحث بواسطه تعطیلی مراکز تعویض پلاک و مشاورین املاک برای وکالت‌نامه های تعویض پلاک و تمدید اجاره نامه مسکن، ایجاد شده بود، تصمیم گیری شد که نتایج آن از طریق رسانه ها اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه در خصوص بازگشایی مدارس نیز مقرر شد که تا ۲۷ اردیبهشت ماه در ستاد ملی تصمیم گیری شود، افزود: طبق گزارشی که از سوی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شد، با توجه به تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز و طی هم افزایی صورت گرفته، هیچ فرد بی بضاعت، بی خانمان و آسیب پذیری به دلیل عدم تمکن مالی پشت درهای بیمارستان نماند.

شهبازی عنوان کرد: این امر با توجه به برنامه ریزی های منسجم دولت در راستای اجرای طرح نظام تحول سلامت در کشور محقق شد و این امر در البرز نیز این برنامه با اهتمام ویژه ای اجرایی شد.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان البرز مامور به اجرای دقیق طرح بیمار یابی است تا با شناسایی افراد مبتلا به کرونا در مراحل اولیه نسبت به تدابیر درمانی اقدام شود.

وی با بیان اینکه مردم بیش از گذشته با شیوه های مراقب از خود آشنا شده اند، افزود: شرایط و هماهنگی های صورت گرفته به گونه ای رقم خورد که ما حتی بیماران اتباع بیگانه ساکن را نیز تحت پوشش شناسایی و درمان داشتیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها