موج
کدخبر : ۳۲۸۴۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328439

استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از عوامل اصلی و تأثیرگذار در مدیریت و کنترل کرونا، ایجاد زیرساخت ها درنتیجه اجرایی کردن طرح تحول سلامت بود که البته در آن زمان برخی با نگاه انتقادی مخالف این طرح بودند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه‌های استان کرمانشاه که به‌صورت مجازی برگزار شد، تأکید کرد: هرچند که بیماری کرونا یک بحران جدی است، اما می‌توانیم از دل این بحران هم مانند بحران سیل و زلزله فرصت‌هایی را برای استان خلق کنیم، درزمانی که گرفتار بیماری کرونا در کرمانشاه شدیم حتی یک واحد تولیدی ماسک در استان نداشتیم و طبق نقشه راه تهیه‌شده باید روزانه 300 هزار ماسک برای شهروندان تولید و تحویل آن‌ها می‌دادیم، برای همین فرصت‌هایی برای تولید اقلام بهداشتی مرتبط در استان به وجود آوردیم و امروز در شرایطی هستیم که در تولید مواد ضدعفونی‌کننده به خودکفایی رسیده‌ایم و حتی قدرت صادرات آن به دیگر استان‌ها را نیز داریم و روزانه 110 هزار ماسک نیز تولید می‌شود.

بازوند با تقدیر از همراهی خوب مردم استان در مقابله با این بیماری، اعلام کرد: حدود 80 درصد مردم در مقابله با بیماری کرونا همراهی خوبی دارند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، حدود 20 درصد هم هستند که توجهی نمی‌کنند.

وی همچنین به متضرر شدن اقتصاد بسیاری از خانواده‌های نیازمند در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: براین اساس، یکی از دغدغه‌های مهم دولت و حاکمیت رسیدگی به معیشت مردم در این ایام است و اقدامات مطلوبی هم انجام‌شده و از سوی دیگر پیشنهاد خوب مقام معظم رهبری در طرح رزمایش کمک مؤمنانه را داشتیم که با استقبال مردم مواجه شده است.

مدیریت ارشد استان از حضور فعال نهادهای حمایتی، انقلابی و مردمی در اجرای این رزمایش در استان کرمانشاه خبر داد و ضمن یادآوری دغدغه نظام نسبت به معیشت مردم بیان داشت: بعد از بیانات رهبر انقلاب رزمایش گسترده‌ای به نمایش درآمد که درنتیجه آن ۵۸ میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری و در قالب خرید کالا برای نیازمندان هزینه خواهد شد.

استاندار کرمانشاه افزود: تاکنون یازده هزار نفر متقاضی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند و از این تعداد هفت هزار نفر واجد شرایط هستند و باید به آن‌ها بیمه بیکاری بپردازیم که این هم یک نگرانی جدی است، بنابراین باوجوداین شرایط از جامعه دانشگاهی می‌خواهیم برای مقابله با مشکلات پیش رو به ما کمک کنند و در نشست‌های تخصصی حوزه‌های مختلف با بدنه اجرای همکاری داشته باشند.

این مقام ارشد استان ادامه داد: بااینکه وضعیت بهتر به نظر می‌رسد اما باید مردم خودشان را برای زندگی طولانی‌مدت با کرونا آماده کنند و اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود دوباره شاهد اوج‌گیری آن خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها