موج
کدخبر : ۳۲۸۲۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328211

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: رزمایش مواسات و همدلی به فرمایش مقام معظم رهبری در استان با محوریت امام‌جمعه معزز آغازشده و تاکنون مردم و نهادهای انقلابی در کمک به نیازمندان مشارکت گسترده‌ای داشته‌اند که قابل‌تقدیر است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه ضمن تقدیر از عملکرد خیرخواهانه مردم کرمانشاه در کمک به آسیب دیدگان از کرونا در کرمانشاه، اظهار داشت: ائمه جمعه در اقناع‌سازی، ایجاد همدلی و‌ همراهی در مردم برای مشارکت بیشتر در انجام اقدامات پیشگیرانه و کنترل و مبارزه با کرونا نقش مهمی بر عهده‌دارند.

بازوند در نشست هم‌اندیشی شورای اهل سنت کرمانشاه که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و اعضای شورای افتا و روحانیت و‌ ائمه جمعه اهل سنت برگزار شد؛ افزود: این ویروس جهان‌شمول همه دنیا را فراگرفته و قابل‌درمان نیست، اما با مشارکت مردم قابل‌کنترل است و امروز شاهد هستیم ایران اسلامی با تلاش جهادی و ایثار کادر بهداشت و درمان، پزشکان و‌ پرستاران در مقایسه با دیگر کشورها عملکرد بهتری در کنترل و مبارزه با کرونا داشته و دولت از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات برای حفظ سلامت مردم استفاده کرده است.

نماینده عالی دولت در استان؛ ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا خاطرنشان ساخت: بیش از ۸۰ درصد مردم در انجام طرح‌ها و‌ پروتکل‌های بهداشتی مشارکت داشته‌اند و علی‌رغم اینکه از کرمانشاه در تحلیل عملکرد طرح‌های غربالگری به لحاظ کمی و کیفی در مقایسه با دیگر استان‌ها در وزارت بهداشت تجلیل می‌شود؛ اما مردم و مسئولین باید با جدیت بیشتر و تلاش وافر در کنترل این بیماری باید همیاری اثرگذار و‌ مستمری داشته باشند.

استاندار کرمانشاه از تلاش خیرین و تولیدکنندگان برای تأمین اقلام بهداشتی موردنیاز مردم سخن گفت و بیان داشت: امروز با کار جهادی روزانه ۱۱۰ هزار ماسک در استان تولید می‌شود درحالی‌که قبلاً هیچ‌گونه واحدی برای تولید ماسک نداشتیم.

وی در ادامه آغاز غربالگری مرحله دوم بیماری کرونا را یادآور شد و گفت: در این زمینه هم‌ جزء استان‌های پیشرو هستیم و با شناسایی مبتلایان کلیه ارتباطات اجتماعی افراد بیمار نیز رصد و علاوه بر قرنطینه فردی پایش اطلاعاتی کامل برای قطع زنجیره انتقال نیز انجام می‌شود.

استاندار کرمانشاه افزود: تنها در دو استان کرمانشاه و زنجان هم از بیماران سرپایی و هم بستری تست گرفته می‌شود که با پیش‌بینی ۴۰۰ تخت فعلی برای بیماران مشکلی در ارائه خدمات درمانی نداریم و هم‌اکنون نیز فقط ۱۶۸ بیمار بستری داریم و روند فوتی‌ها نیز نزولی است.

بازوند افزود خوشبختانه در معدل نسبت ترخیصی‌ها بسیار بیشتر از بیماران بستری است و خیلی از افراد نیز نیاز به بستری ندارند، اما این آمار نمی‌تواند تضمین‌کننده شرایط مطلوب باشد و باید تلاش جهادی تا کنترل کامل بیماری ادامه یابد.

مقام ارشد استان از تلاش‌های دولت تدبیر و‌ امید و ریاست محترم جمهور در ستاد ملی کرونا تقدیر کرد و یادآور شد: علاوه بر پیش‌بینی جبران خسارت اصناف مختلف امکان پرداخت ۲۳ هزار میلیارد تومان وام یک‌میلیون‌ تومانی قرض‌الحسنه نیز برای خانواده‌های تحت پوشش یارانه فراهم‌شده است.

بازوند از مشارکت نهادهای انقلابی، حمایتی و مردمی برای کمک به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از کرونا در رزمایش مواسات و همدلی تشکر کرد و گفت: تاکنون ۵۸۰ میلیارد ریال توسط این نهادها کمک جمع‌آوری‌شده و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی بابیان اینکه تاکنون هشت هزار نفر واجد شرایط دریافت بیکاری در استان در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند؛ گفت: از صنعتگران تشکر می‌کنم زیرا کمتر از ۵ درصد این افراد به دلیل محدودیت فعالیت واحدهای صنعتی بیکار شده‌اند و صنعت استان هم‌اکنون پویاست و‌ بیشتر این افراد نیروهای پیمانکاران هستند که به دلیلی تعطیلی موقت پروژه‌ها بیکار شده‌اند.

استاندار کرمانشاه همچنین از مساعدت ۴ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به کولبران خبر داد و افزود: در این زمینه نیز با طراحی سازوکار مناسب در شرایط پرداخت تسریع و تسهیل صورت خواهد گرفت.

وی در خاتمه ضمن بیان این مطلب که همچنان برای مقابله با کرونا پای‌کار هستیم، گفت: در سال جهش تولید باید همه برای تحقق شعار بکوشیم، خوشبختانه امروز مرز شوشمی نیز بازگشایی شد و فعالیت مرز شیخ صله هم از شنبه آغاز می‌شود و‌ در عمل با پویایی مرز پرویزخان روند صادرات استان سیر صعودی به خود خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها