موج
کدخبر : ۳۲۸۰۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328010

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از اجرای طرح ملی راهکار ویژه کانون‌های مساجد کشور در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، کامل گلباغی بعداز ظهر امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح ملی راهکار «رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثار رمضان» پیرو بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در ادامه اجرای رزمایش مواسات و همدلی در ماه مبارک رمضان در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اهداف این طرح اضافه کرد: طرح ملی راهکار به منظور ایجاد و تقویت نهضت خدمت رسانی، تقویت بنیه ایمان همدلی، کار و ایثار در محیط خانواده و محله با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و داوطلبانه مردمی با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برنامه‌ریزی شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان، اعتمادسازی، شبکه سازی و جریان سازی را از رویکردهای این طرح دانست و افزود: کانون فرهنگی هنری مسجد با محوریت امام جماعت و همراهی هیات امنا و سایر تشکل‌های محله می‌توانند با کمترین مشکل و مانعی مواجه شده و گامی موثر و حرکتی جهادی را به انجام برسانند.

گلباغی گفت: در راستای اجرای این طرح، 14 برنامه عملیاتی در قالب 2 بسته برنامه شامل هفت برنامه مسجد محور با موضوعات ایمان، همدلی، کار و ایثار و هفت برنامه خانواده محور با موضوعات خانه‌های نورانی، با کتاب در خانه، مثل مسجد، به توان مهربانی، به وقت لبخند، خانه ات آباد و کمک مومنانه در طرح ملی «راهکار» پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: مسجدسازی شامل پخش اذان و قرآن از گلدسته های مسجد، اجرای طرح تفسیر همراه در فضای مجازی، برگزاری منبر معنوی در فضای مجازی، فضاسازی محله شامل راه اندازی کاروان فرهنگی در مناسبت و انجام تبلیغات محیطی با پیام های آموزشی، تبلیغی و فرهنگی، ارتباط مجازی، تکریم، مواسات شامل توزیع غذای گرم و جلب مشارکت های مردمی و خیرین، تولید، توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی و آموزش مجازی از جمله فعالیت‌های مسجد محور این طرح است.

گلباغی به فعالیت های خانواده محور اشاره و تاکید کرد: برگزاری محفل تلاوت در منزل، شرکت در مسابقه مجازی تفسیر کوتاه در سامانه بچه های مسجد، تدبر در قرآن، جلسات حفظ قرآن در سطح خانه های نور، کتابخوانی در منزل، خلاصه نویسی و برداشت از کتب مطالعه شده، استفاده از کتاب های الکترونیکی، واسطه گری در امر خیر، راه اندازی مشاغل خانگی، اجرای سرگرمی های سالم و شادی بخش خانوادگی، آماده سازی اقلام بهداشتی و توزیع سبد مصرفی خانوار و توزیع آن، کمک مالی به افراد آسیب پذیر در دوران شیوع ویروس کرونا انجام خرید سالمندان و اماده سازی بسته های سحر و افطاری نیز از جمله فعالیت های بسته خانواده محور است.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، ائمه جماعات و خانواده‌ها می‌توانند با ارسال فیلم و عکس از فعالیت‌های صورت گرفته در قالب طرح ملی «راهکار» از سه طریق سامانه بچه‌های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir، عضویت در کانال فهما به نشانی gap.im/fahmabot و انتشار در فضای مجازی با عنوان پویش مردمی بچه‌های مسجد در طرح ملی راهکار شرکت کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کردستان اظهار داشت: در سطح کانونی طرح ملی راهکار به 114 کانون برتر علاوه بر کسب امتیاز فهما جوایز ارزنده و نفیس به همراه لوح تقدیر اهداء خواهد شد و در بخش شرکت کنندگان  نیز به 114 فیلم وعکس برگزیده ارسالی (خانواده ها، ائمه جماعات، اعضای کانون) در قالب پویش مردمی بچه های مسجد جایزه تعلق می‌گیرد.

گلباغی یادآور شد: بارگذاری اطلاعات گزارش ها و آثار تولید شده در سامانه  بچه‌های مسجد بخش طرح ملی «راهکار» ضروری بوده و در کسب امتیاز و ارزیابی کانون لحاظ خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها