موج
کدخبر : ۳۲۷۸۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327888

محسن جانجان خبر داد:

رئیس میراث فرهنگی نهاوند از اتمام مرمت حمام حاج آقاتراب نهاوند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محسن جانجان، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نهاوند با اشاره به مرمت حمام حاج آقاتراب نهاوند،  گفت: این طرح مرمتی به مدت ۳ ماه به طول انجامید، ادامه داد: این اثر یکی از مهمترین حمام‌های تاریخی شهرستان نهاوند است که مورد توجه گردشگران نیز قرار دارد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نهاوند با اشاره به تکمیل مرمت جداره داخلی حمام «حاج آقاتراب» نهاوند افزود:  این حمام در دهه‌های مختلف مورد مرمت و تعمیر قرارگرفته و بیشتر مراحل مرمت این بنای تاریخی توسط هنرمندان بومی این شهرستان انجام شده است.

محسن جانجان با بیان اینکه مهمترین حمام تاریخی شهرستان نهاوند به جای مانده از دوران قاجاریه مرمت شده است، گفت: این حمام تاریخی دارای دو بخش مردانه و زنانه است و عملیات مرمتی دیواره‌های داخلی این حمام تاریخی و همچنین کاشی کاری‌های پیرامون حمام انجام شده است.

جانجان با یادآوری اینکه حمام تاریخی حاج آقاتراب در بافت قدیمی شهر و در محله علی آباد و در کوچه‌ای به نام کوی حاج آقاتراب به متراژ ۶۷۰ مترمربع واقع شده است، گفت: این بنا آذرماه سال ۱۳۶۵ به عنوان یکی از آثارملی ایران به ثبت رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها