موج
کدخبر : ۳۲۷۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327881

معاون استاندار کردستان عنوان کرد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از پیک دوم شیوع ویروس کرونا در استان کردستان ابراز نگرانی کرد وگفت: مردم بایستی توصیه های بهداشتی و نیز طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسین خوش‌اقبال ظهر امروز دوشنبه در نشست کمیته امنیتی، انضباطی و اجتماعی ستاد مبارزه با کرونا کردستان اظهار داشت: در صورت عدم رعایت فاصله‌گذاری و امور بهداشتی تمام زحمات بخش‌های مختلف که تاکنون برای کنترل ویروس کرونا کشیده شده، به هدر می‌رود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه استان کردستان هنوز شرایط سفید را از لحاظ این بیماری ندارد اما مراقبت‌های شخصی بهترین راه مقابله با شیوع کرونا است، اضافه کرد: کمبودی در رابطه با کالاهای اساسی نداریم و در انبارهای استان به اندازه کافی کالا وجود دارد.

خوش اقبال با اشاره به اینکه تجمع در پارک‌ها همچنان ممنوع است و شهرداران باید در این ارتباط نظارت لازم را داشته باشند تا حضور به صورت انفرادی باشد و تجمعی صورت نگیرد،  یادآور شد: با وجود کاستی‌ها و شرایط ویژه تحریمی در کشور با لطف خدا و همراهی ملت،  توانستیم عملکرد مناسبی در خصوص مقابله به این بیماری داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم در این نشست با اشاره به اینکه ظرفیت تخت‌های‌ مراکز درمانی پر نشده است، گفت: در برخی از شهرستان‌ها 70 درصد تخت‌های مراکز درمانی اشغال شده بود که این شرایط را مدیون همکاری دستگاه‌های مختلف هستیم.

دکتر فرزین رضاعی با بیان اینکه برای 90 درصد جمعیت استان غربالگری انجام شده است، افزود: 10 درصد باقی‌مانده به تماس‌های گرفته شده کارشناسان مرکز 4030 پاسخ ندادند.

وی اضافه کرد: 16 هزار قرنطیه خانگی در استان داشتیم که همکاران به صورت روزانه با آنها برای رعایت قرنطینه تماس می‌گرفتند و دستور العمل های لازم را برای اجرا به آنها می‌دادند.

رضاعی یادآور شد: از این تعداد تنها 100 نفر نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند که آزمایش‌های صورت گرفته در رابطه با 80 نفر شان مثبت بوده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش خفیفی در رابطه با کرونا در دو روز اخیر در استان رخ داده است، افزود: موج تاکنون در حد خاصی افزایش یافته و بعد از مدتی روند کاهشی پیدا می‌کند بنابراین تا 10 روز آینده نمی‌توانیم نظری در مورد اثر باز شدن برخی صنوف بر شیوع کرونا بدهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها