موج
کدخبر : ۳۲۷۴۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327465

رییس اتحادیه انجمن های قرآنی در گفتگو با موج:

رییس اتحادیه انجمن های قرآنی گفت: پرورش روحیه قرآنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

سید ابوالفضل موسوی زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با اشاره به سبقه پنجاه ساله مباحث قرآنی در شهرستان خمینی شهر گفت: با آعاز به کار کانون های قرآنی ضرورت مجمع قرآنی شهرستان احساس شد که قرآنیان شهرستان زیر یک پرچم گرد هم آیند.

وی از وجود 180 محفل قرآنی ثابت و سیار خبر داد و اظهار کرد: کل مراکز قرآنی کشور زیر نظر یک اتحادیه است و فقط دو استان دارای اتحادیه انجمن های قرآنی است و شهرستان خمینی شهر تنها شهرستان در کشور است که دارای اتحادیه انجمن های قرآنی است هر چند به صورت رسمی به ثبت نرسیده است و 5هزار قرآن آموز مخاطب برنامه های قرآنی در سطح شهرستان هستند.

موسوی زاده اعلام کرد: اتحادیه انجمن های قرآنی شهرستان خمینی شهر هیچگونه بودجه دولتی، مگر بودجه های فرهنگی که شامل تمامی فعالیت های فرهنگی سطح شهرستان است ، دریافت نمی کند و مجمع خیرین قرآنی ثقلین که به ثبت رسمی رسیده است هزینه های مجمع را تامین می کند.

رییس اتحادیه انجمن های قرآنی شهرستان خمینی شهر در خصوص نحوه برگزاری  آموزش ها در زمینه های قرآنی مطرح کرد: اتحادیه  انجمن های قرآنی به صورت مستقیم آموزشی ندارد و این امر بر عهده تشکل های قرآنی شهرستان است.

وی از گروه های خودجوش مراکز قرآنی شهرستان نام برد و ابراز کرد: این گروه ها توانسته اند مراحل اهداف مورد نظر را به خوبی انجام دهند و به کسب رتبه های کشوری دست یافته ؛ و همچنین به منظور اجرای برنامه ، در برخی کشورها و شهرستان ها حضور یابند.

موسوی زاده اجرای فعالیت های قرآنی در زمان شیوع ویروس کرونا در برخی مراکز قرآنی را قابل توصیف خواند و بیان کرد: در برخی مراکز فعالیت های قرآنی با قرآن آموزان آن مجموعه متوقف نشده وکلاس ها به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شود.

رییس اتحادیه انجمن های قرآنی شهرستان خمینی شهر از وجود مجموعه های فاخر قرآنی مانند مهد قرآن با سابقه بیست ساله در شهرستان نام برد و تصریح کرد:مهد قرآن در زمینه ایجاد مدارس قرآنی موفق عمل کرده است.

به گزارش موج؛ دارالقرآن اهلبیت(ع) خمینی شهر نیز با کادری غنی و توانمند برنامه های بسیار خوبی در سطح شهرستان اجرا می کند و کانون قرآنی علقمه شهر کوشک نیز برنامه های آموزشی و تربیتی پرمحتوایی اجرا می کند؛ دارالقران آیت الله معرفت نیز که زیر نظر اداره آموزش وپرورش است برنامه های مفیدی برای دانش آموزان مدون می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها