موج
کدخبر : ۳۲۶۹۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326925

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان خبر داد:

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان از افزایش 4۰ درصدی همسرآزاری در اصفهان خبر داد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مجتبی ناجی در خصوص افزایش آسیب‌های اجتماعی در زمان شیوع کرونا گفت: همسرآزاری در اسفند سال گذشته دراصفهان ۴۰ درصد افزایش داشته  و همچنین افکار یا اقدام به خودکشی در با افزایش ۵۰ درصدی روبرو بوده است.

وی بیان داشت:تعداد تماس با دو خط ۱۲۳ و ۱۴۸۰ بهزیستی در اسفندماه سال گذشته نسبت به سال 97 حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است.

 معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان افزود: از جمله مواردی که باعث افزایش  تعداد تماس ها با بهزیستی شده اختلافات حاد زناشویی در رعایت مسائل بهداشتی در زمان شیوع بیماری کرونا بود که این اختلافات افزایش ۴۷ درصدی داشته است.

ناجی اظهار با اشاره به مقایسه آماری تماس گیرندگان با اورژانس اجتماعی بیان کرد: در زمینه همسرآزاری با افزایش ۴۰ درصدی و افکار یا اقدام به خودکشی با افزایش ۵۰ درصدی ، سالمندآزاری از یک مورد سال قبل به 3 مورد افزایش رسیده است.

وی با اشاره به کاهش برخی از آسیب‌ها ادامه داد: در موضوع فرار از منزل با کاهش ۸۳ درصدی روبرو بودیم ،معلول آزاری به صفر رسید، کودک آزاری جسمی تغییر محسوسی نداشت اما کودک آزاری از نوع غفلت یا عاطفی کاهش داشته است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: تعداد تماس‌های خط ۱۴۸۰ در ایام قرنطینه با افزایش دو برابری روبرو شد، تعداد این تماس‌ها حدود پنج هزار و ۲۰۰ تماس بوده که از این تعداد هشت درصد تماس‌ها مربوط به کرونا بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها