موج
کدخبر : ۳۲۶۲۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326219

رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان خمینی شهر اظهار کرد: با تشکیل ستاد زکات می توان موارد پرداخت زکات را در دوران شیوع بیماری کرونا صرف نیازمندان جامعه کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، نصرالله قصری در شورای ستاد زکات شهرستان خمینی شهر گفت: تعدادی از نهادها جهت تبلیغ فریضه زکات انتخاب شده تا در این جلسه پیشنهادهای خود را مبنی بر روند بهتر دریافت زکات ارائه کنند.

وی با بیان این مطلب که طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید از تمام ظرفیت سازمان ها و ارگان ها استفاده کرد افزود: ستاد زکات یک شورای مردمی است و ستاد تشکیل شده عبارت است از اداره تبلیغات شورای اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، مرکز رسیدگی به امور مساجد، سپاه شهر خمینی شهر و درچه حوزه  های علمیه، نمایندگان اصحاب رسانه و ستاد اقامه نماز .

رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان خمینی شهر تصریح کرد: وقتی کار به صورت سازمانی انجام شود می توان مبلغینی را جهت آشنایی مردم به زکات در محله ها مامور به انجام‌این امر خیر کرد و حجت الاسلام والمسلمین صمدی به عنوان رئیس کارگروه ستاد زکات انتخاب شد.

وی هدف از تشکیل ستاد زکات را کمک به اقشار نیازمند جامعه برشمرد و افزود: دیدگاه امام جمعه خمینی شهر در این زمینه پررنگ تر شده است.

نصرالله قمصری بیان داشت: در این هم اندیشی پیشنهاداتی از جانب اعضای کارگروه ها مطرح شد که مهم ترین آنها نحوه صحیح مدیریت  مصرف زکات است که اعتماد مردم را جلب می کند.

رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان خمینی شهر گفت: از دیگر پیشنهادات در جلسه شورای زکات اطلاع رسانی مصارف زکات به مردم است.

وی افزود: از دیگر نظاتی که در این هم اندیشی مطرح شد این بود که  ستاد زکات رویه دولتی به خود نگیرد چون این دیدگاه از نظر مردم بسیار مهم است ؛همانگونه که همه واقف هستیم زکات از زمان پیامبر خاتم در جامعه اسلامی اجرا شده وزکات جزو فروع دین است و اگر جنبه حکومتی نداشته باشد  قطعا استقبال بهتری از این موضوع می شود.

قصری خاطر نشان کرد: امید است در این دوران کرونایی که بسیاری از مردم از لحاظ اقتصادی در تنگنا به سر می برند و نیازمند کمک خیرین و سخاوتمندان جامعه هستند بتوان با معرفی زکات که از وجوب دین مبین اسلام است در این راستا گام هایی برداریم.

گفتنی است؛ ابطحی خبرنگار شهرستان نیز پیشنهاد داد: مهم ترین اصل  شورای زکات نشان دادن نیت خیر ستاد زکات به خیرین شهرستان است و بیان این نکته که ستاد زکات شهرستان قصد رقابت با خیرین شهرستان را ندارد؛وی هم چنین به اهمیت و شناخت زکات بین شهروندان اشاره نمود و گفت: فضای رسانه و شبکه های اجتماعی می تواند کمک شایانی در شناخت مساله زکات و پرداخت آن داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها