موج
کدخبر : ۳۲۵۳۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325369

استاندار قم:

استاندار قم اولویت‌بندی و نیازسنجی دربحث دریافت کمک‌های خیرین را ضروری دانست و گفت: اعلام اولویت‌ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی از هدر رفت منابع جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست درجلسه ستاد مردمی خیرین سلامت استان قم با اشاره به اینکه کارگران روزمزد که عمدتا فاقد بیمه نیز می‌باشند درشرایط حاضر دچار تنگناهای معیشتی هستند، اظهار کرد: حمایت از اقشار آسیب‌پذیر استان باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار قم بابیان اینکه در بحث کرونا به همگرایی بسیار خوبی بین دستگاه‌های دولتی، نهادها و خیرین دست‌یافته‌ایم که بایستی تقویت شود؛ خاطرنشان کرد: تجمیع و یکپارچه‌سازی بانک اطلاعات نهادهای مختلف حمایتی از خانواده‌های آسیب‌پذیر استان قم نیز بایستی در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: اقدامات خیرخواهانه نیز بایستی غیرموازی و به‌صورت یکپارچه باشد تا همه‌ نیازمندان به‌صورت برابر از کمک‌های خیر مردم بهره‌مند شوند.

وی نقش خیرین درمقابله و کنترل بیماری کرونا را بسیار چشمگیر قلمداد کرد و آگاهی بخشی به مردم در راستای شرکت در فعالیت‌های خیرخواهانه را ضروری دانست.

استاندارقم با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در بحث پیشگیری، آموزش و خدمات مشاوره‌ای باید در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی باشد، اظهار داشت: متولیان این دانشگاه بایستی در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر برگزاری مراسم مذهبی جشن‌های نیمه شعبان به‌صورت مجازی و غیرحضوری گفت: بر اساس مصوبه‌ ستاد ملی و استانی کرونا از هرگونه تجمعی در ایام پیش رو بایستی پرهیز شود.

وی افزود: صداوسیما برنامه‌های بسیار خوبی را برای جشن‌های نیمه شعبان در نظر گرفته‌است که الگوی برگزارکنندگان جشن‌های ولادت امام عصر (عج) خواهد بود.

وی همچنین کاهش ورودی بیمارستان‌ها، جذب منابع ملی، توسعه‌ زیرساخت‌ها و ارائه‌ی خدمات به بیماران در استان قم را نیز ناشی از عملکرد مطلوب مدیران استان دانست.

سرمست خاطرنشان کرد: دو بیمارستان در چنین شرایطی در حال افتتاح هستند و تهیه‌ دستگاه زباله‌سوز برای امحاء زباله‌های بیمارستانی نیز در دستور کار است.

وی گفت: بعد از عبور از این مرحله رسیدگی به آثار و پیامدهای کرونا برای استان قم از درجه اهمیت بالا برخوردار خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها