موج
کدخبر : ۳۲۵۲۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325268

استاندار کرمانشاه خطاب به اصناف:

هوشنگ بازوند در نشست مشترک با نمایندگان اصناف و اتحادیه‌های استان، گفت: حوزه‌های اقتصادی، صنعت و بازاریان کرمانشاه یک کار جهادی برای کنترل و تأمین مواد ضدعفونی و ماسک انجام داده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تأکید بر اصناف با همراهی و همدلی خالصانه و با تمام توان برای حل بحران کرونا پای‌کار آمده‌اند، ابراز داشت: در بحران کرونا در کرمانشاه اصناف با تمام توان پای‌کار آمده‌اند و با تعطیلی خودجوش واحدهای صنفی و اهدای کمک‌های قابل‌توجه به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، کار بسیار بزرگی برای کنترل این بحران انجام داده‌اند.

مقام ارشد استان از نقش سازنده و مهم اصناف کرمانشاه در بحران‌های مختلف تشکر کرد و گفت: انصافاً اصناف در همه بحران‌ها ازجمله بحران زلزله و سیل به شکل گسترده‌ای نقش‌آفرینی کرده‌اند.

بازوند در ادامه یادآور شد: درخواست‌ها و تصمیم‌های اخذشده برای رفع مشکلات اصناف قرار است در جلسه آینده ستاد کرونا استان با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه بررسی و تصویب شوند.

استاندار کرمانشاه در ادامه این نشست صمیمی ضمن اشاره به اینکه کرونا یک بحران فراگیر و جهان‌شمول است که طی صدسال اخیر بی‌سابقه بوده است، خاطرنشان ساخت: بسیاری از کشورها باسیاست‌های سخت‌گیرانه قرنطینه، تعطیلی کشور و حتی کتک زدن افراد در خیابان‌ها به دنبال مهار این بحران بوده‌اند ولی جمهوری اسلامی تنها کشوری است که به دنبال کنترل این بحران از طریق مشارکت مردمی بوده‌ است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: دولت به دنبال این است که با کمترین آسیب به مشاغل و معیشت مردم این بحران خطرناک را پشت سر بگذارد و در این راه تا حدود زیادی موفق بوده است.

مدیریت ارشد استان گفت: در بحران کرونا با یک برنامه و نقشه راه مشخص اقدام کردیم و در روز دوم اسفند ۹۸ و پس از اعلام رسمی مشاهده ویروس کرونا در کشور، نشستی برای تدوین یک نقشه راه برای مقابله با بحران کرونا برگزار و راهبردهای لازم پیش‌بینی شد.

نماینده عالی دولت در استان افزود: از ۱۵ اسفندماه تا به امروز تمامی دستگاه‌های استان بر مبنای وظایف تعیین‌شده عمل کرده‌اند.

وی ادامه داد: از همان زمان تخت‌های لازم برای بستری بیماران را پیش‌بینی کردیم و اکنون ۳۸۰ تخت مجهز آماده بستری این بیماران است که بخشی از این ظرفیت پذیرش هنوز خالی است.

بازوند برنامه‌ریزی برای تأمین ماسک و مواد شوینده موردنیاز استان را یکی دیگر از اولویت‌های تعریف‌شده در برنامه کنترل بحران کرونا عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته در حوزه اقتصادی استانداری و سازمان صنعت استان، درزمینهٔ تولید مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده به شرایطی رسیده‌ایم که مواد موردنیاز مردم تأمین‌شده است‌ و درزمینهٔ تولید ماسک هم به وضعیتی اطمینان‌بخش و رو به رشد رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: تا قبل از بحران کرونا حتی یک واحد تولید ماسک در استان وجود نداشت، ولی اکنون با تلاش‌های صورت گرفته روزانه ۶۰ تا ۷۰ هزار ماسک در استان تولید می‌شود و قرار است تا پایان فروردین این میزان به ۹۰ هزار عدد برسد.

استاندار کرمانشاه افزود: تاکنون درمجموع یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار عدد ماسک به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا در استان میان مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و داروخانه‌ها و صنایع و اصناف توزیع‌شده که بخش اعظم آن تولید استان بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها