موج
کدخبر : ۳۲۵۰۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325015

کمیته اجرایی و عملیاتی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرداری یزد مطرح کرد: با توجه به تولید روزانه ۳۰۰ تا ۳۴۰ تن زباله در سطح شهر یزد و رعایت مسائل بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا که حساسیت‌های جمع آوری زباله‌های عفونی را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، در جلسه کمیته اجرایی و عملیاتی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرداری یزد، فعالیت مراکز پردازش زباله خشک متوقف شد و با زباله گردها به علت احتمال شیوع کرونا برخورد قانونی می شود.

در این جلسه گفته شد: با توجه به تولید روزانه ۳۰۰ تا ۳۴۰ تن زباله در سطح شهر یزد و رعایت مسائل بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا که حساسیت‌های جمع آوری زباله‌های عفونی را بیشتر می‌کند بر این نکته تاکید شد که همه زباله‌ها عفونی جمع آوری و در دفن آن اقدام‌ها  با نظر کارشناسان بهداشت ادامه یابد.

همچنین در خصوص مدیریت زباله گردها و مراکز پردازش زباله خشک نیز مقرر شد فعالیت این مراکز به مدت یک ماه متوقف شود و مصوبه به ستاد استانی مقابله با کرونا ارسال و راهکارهای پیشنهادی این موضوع در جلسه بعدی ارائه و تصمیم گیری شود.

در این جلسه استفاده از ظرفیت شهرداری برای شناسایی و توقیف وسایل استفاده شده این گروه‌ها، بهره گیری از قانون ۶۸۸ تعزیرات با موضوع تهدید بهداشت عمومی، استفاده از توان  شورای تامین، اقدام‌های  حمایتی و الزام مجتمع‌های مسکونی به همکاری با سازمان پسماند از موارد پیشنهادی بود که به آن پرداخته شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها