موج
کدخبر : ۳۲۴۹۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324929

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان؛

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان از فوت 4 نفر بر اثر مسمومیت الکل در همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حبیب معصومی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان با اشاره به شیوع کرونا ویروس و مسمومیت بر اثر مصرف الکل، گفت: از ابتدایی اسفندماه سال ۹۸ تا امروز ۳۵ نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند و تعدادی از آنها نیز بستری هستند.

حبیب معصومی افزود: در پی شیوع کروناویروس در ایران و شایعه تأثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری متأسفانه چهار نفر در همدان بر اثر مسمومیت الکلی جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه این باور که مصرف خوراکی الکل موجب ضدعفونی شدن بدن و از بین رفتن کروناویروس می شود، یک باور غلط، غیرعلمی و غیربهداشتی است، گفت: مصرف الکل متانول و یا همان الکلی که در محلول‌های ضدعفونی استفاده می‌شود، بسیار سمی است و استفاده از آن اثر منفی دارد و فرد گرفتار عوارض چشمی از جمله تاری دید، کاهش بینایی و کوری دائمی شده و در مواردی حتی فرد آسیب مغزی دیده و دچار کاهش سطح هوشیاری، کما و مرگ شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی همدان در پایان بیان کرد: از مردم درخواست می کنیم که با مراقبت بیشتر و پرهیز از انجام رفتارهای غلط بی پایه و اساس از بروز سایر بیماری ها و افزایش فشار کاری در اورژانس و مراکز درمانی پیشگیری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها