موج
کدخبر : ۳۲۳۵۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323577

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام تمامی مراحل آزمایشات تشخیص کرونا در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، دکتر ابراهیم قادری با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در مرکز جراحی قلب شهید بروجردی بیمارستان توحید سنندج راه اندازی شده است، اظهار داشت: روزانه 40 نمونه در این آزمایشگاه مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: ظرفیت افزایش تعداد نمونه‌ها هم در این آزمایشگاه وجود دارد ولی تا به امروز این تعداد آزمایش کافی بوده و در صورت نیاز ظرفیت آن را افزایش خواهیم داد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اعلام اینکه در حال حاضر آزمایش پشت نوبتی در این آزمایشگاه وجود ندارد، افزود: آزمایش های انجام شده دیگر به آزمایشگاه پاستور در تهران ارسال نمی‌شود و نمونه‌های گرفته شده در استان مورد تایید آنهاست فقط نتایج نمونه‌ها را ارسال می‌کنیم.

قادری یادآور شد: آزمایش ویروس کرونا برای بیماران سرپایی انجام نمی‌شود و در این مرکز، آزمایشات تکمیلی برای بیماران بستری در مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان انجام خواهد شد.  

وی با اشاره به اینکه این آزمایشگاه تنها مرکز مجاز و دارای تجهیزات برای تشخیص ویروس کرونا است، تاکید کرد: هیچ کدام از مراکز خصوصی حوزه درمان در استان امکانات و تجهیزات آزمایش تشخیص کرونا را ندارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها