موج
کدخبر : ۳۲۲۷۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322797

معصومه عباسی زاده معاون پیشگیری بهزیستی استان به شرح اقدامات این سازمان در جهت مقابله با کرونا ویروس را شرح داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرزاعلام کرد : در راستای پیشگام شدن سازمان بهزیستی در جهت مبارزه با شیوع و همه گیری ویروس کرونا معصومه عباسی زاده معاون تخصصی امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی البرز با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در اداره کل بهزیستی البرز گفت : مکاتبات لازم در خصوص دستورالعملهای ویژه پیشگیری از شیوع کرونا صورت پذیرفته و اطلاع رسانی در خصوص مدیریت ترس و اضطراب در مواجهه با کرونا ویروس و راهکارهای پیشگیری از شیوع آن همواره در حال انجام است.

معاون پیشگیری بهزیستی استان گفت از مهمترین اقدامات صورت پذیرفته فعال کردن مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ بهزیستی جهت کاهش استرس واضطراب ناشی از کرونا بود که این مرکز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگو مردم عزیز استان میباشد.

وی تصریح کرد تمهیدات لازم جهت حضور مشاوران مرکز ۱۴۸۰ در روزهای جمعه و ایام تعطیل اندیشیده شده است و گفت : کلیه مشاوران این مرکز آموزش های لازم پروتکل مشاوره تلفنی جهت نگرانی از شیوع کرونا را فراگرفته اند.

معصومه عباسی زاده از تخصیص یک میلیارو پانصد میلیون تومان از اعتبارات کاهش آسیب به خرید مواد ضد عفونی جهت ۱۲۰ مرکز اقامتی و کاهش آسیب خبردادو گفت : مواد ضدعفونی خریداری شده به همراه ماسک و دستکش در بین ۱۲۰ مرکز اقامتی و کاهش آسیب استان توزیع شد که با نظارت مدیران و کارشناسان تمامی محیط داخلی و خارجی مراکز تحت نظارت گندزدایی شد و تا گذر از شرایط بحرانی همچنان ادامه خواهدداشت.

عباسی زاده در راستای جلوگیری و پیشروی کرونا ویروس از متوقف نمودن برخی طرح های در دست اجرای این معاونت خبر داد و افزود : برنامه های غربالگری بینایی و شنوایی ، تعیین علل شیوع انواع کم توانی ، شناسایی اختلالات ژنتیکی در معلولان طرحهایی هستند که نیاز به آموزش و ارتباط چهره به چهره داشتند که تا زمان برطرف شدن بحران کنونی متوقف گردیده اند.

عباسی زاده ادامه داد :در دفتر پیشگیری از آسیب ها نیز طرح رصد آسیب های اجتماعی که مستلزم اعزام پرسشگر به منازل می باشد و همچنین طرح مشارکت اجتماعی زنان ، طرح مادر و کودک نیز تا اطلاع ثانوی متوقف گردیده است.

این مقام مسئول گفت : از روزهای اول شیوع بیماری بسته های آموزشی برای مراکز اقامتی ،DIC ,شلتر ،کانکس ها ،موبایل سنتر استان و کلیه موسسات و مراکز تحت نظارت ارسال گردید و در خصوص ایجاد فضای قرنطینه جهت بیماران مشکوک و همچنین ثبت و گزارش بیماران و ارجاع آنان به مراکز درمانی تمهیدات لازم اندیشیده شد.

وی در پایان گفت : مراکز ترک اعتیاد تا حد امکان پذیرش جدید ندارند مگرآنکه مورد خاص و ویژه ای باشد و همچنین تا پایان یافتن شرایط بحرانی کلیه ملاقات با افراد مقیم در مراکز ممنوع میباشد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها