موج
کدخبر : ۳۲۲۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322711

فرماندار ملایر:

فرماندار ملایر با اشاره به افزایش کنترل ها و نظارت در پی شیوع کرونا ویروس از تعطیل شدن آرایشگاه های مردانه، زنانه، طلافروشان و روزبازارها در سطح شهرستان ملایر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  قدرت الله ولدی، فرماندار ویژه ملایر  در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با کروناویروس استان که به ریاست استاندار همدان و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به تعطیلی  آرایشگاه های مردانه، زنانه، طلافروشان و روزبازارها در سطح شهرستان ملایر، پیشنهاد کرد: ماشین های که در اختیار ‌نیروهای نظامی شهرستان است برای ضدعفونی و گندزدایی به کمک ستاد ‌شهرستان بیایند تا بتوانیم سطح شهر را در دو یا سه نوبت در شبانه روز ضد‌عفونی کنیم.‌

ولدی افزود: آرایشگاه های مردانه، زنانه، طلافروشان و روزبازارها در سطح شهرستان ملایر تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی در سطح شهرستان پای کار و کمیته های مختلف نیز فعال هستند، گفت: از ابتدای شروع بیماری تیم نظارت بر کروناویروس در ورودی شهر و به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و به طور مستمر مورد بازدید قرار می گیرند.

ولدی با بیان اینکه از چهار روز گذشته در میادین استقلال، انقلاب و تعاون شهر ملایر خودروهایی که خارج از شهرستان وارد ملایر می شوند، مورد کنترل بیشتری قرار می گیرند، اظهار کرد: نیاز مبرم به دستگاه تب سنج است تا از طریق حوزه بهداشت و درمان تهیه و در اختیار همکاران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بازدیدهای متعددی از نانوایی ها و واحدهای ارائه خدمت به مردم توسط فرمانداری، دادستانی، نیروی انتظامی، اداره صمت و اتاق اصناف صورت می گیرد، افزود: در چندین نقطه شهرستان و با ورود خیّرین و هماهنگی اداره صمت، ماسک و لباس های بیمارستانی را تولید کرده و در اختیار شبکه بهداشت و درمان و صنعت، معدن و تجارت قرار می دهند.

ولدی با اشاره به اینکه گندزدایی و ضدعفونی معابر، اماکن عمومی و ادارات با همکاری شهرداری ها، کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و دهیاران در حال انجام است، گفت: دهیاران با هماهنگی و مسئولیت بخشداران و شوراها معابر روستاها را همچنان گندزدایی و ضدعفونی می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اطلاع رسانی های مختلف از طریق فضای مجازی، نصب بنر، تلویزیون شهری و ... در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ائمه جمعه و جماعات، دادستانی، دادگستری، نیروی انتظامی، سپاه اداره اطلاعات، شبکه بهداشت و درمان، بسیجیان، اداره صمت، شهرداران و دهیاران شهرستان تلاش فراوانی دارند.

ولدی با بیان اینکه در بیمارستان‌های امام حسین(ع)، غرضی و مهر امکانات و بخش های لازم و ویژه درنظر گرفته شده است، ادامه داد: در همین رابطه ۱۰۰ میلیون تومان نیز اوقاف و امور خیریه ملایر درنظر گرفته تا برخی از امکانات مورد نیاز تهیه و در اختیار متولیان امر قرار گیرد.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه لازم است تا داروخانه ها مورد حمایت بیشتری قرار گیرند تا در زمینه دارو و لوازم بهداشت فردی مردم با مشکلی روبرو نشوند، یادآور شد: پیشنهاد می کنم که ارزش افزوده ای که اداره مالیات به شهرداری ها می دهند، توسط شهرداران در این راستا هزینه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها