موج
کدخبر : ۳۲۲۰۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322076

دادستان کرمانشاه گفت: افراد زباله گرد، معتادین متجاهر، افراد بی‌خانمان و کودکان کار در رأس عوامل پرخطر شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه هستند و باید برای ساماندهی آن‌ها فکر اساسی بشود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه با تأکید بر رعایت موارد سلامت‌محور به‌منظور مقابله با کرونا در سطح استان کرمانشاه، گفت: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت با کنترل ورودی‌های شهر کرمانشاه از ورود افراد غیربومی به شهر تا اطلاع ثانوی جلوگیری کنند.

محمدحسین صادقی، با اشاره به شیوع کرونا، عدم مشارکت همگانی را پاشنه آشیل کنترل این بیماری دانست و اظهار کرد: به‌منظور مقابله با این بیماری کمیته نظارت قضایی بر اقدامات مقابله با ویروس کرونا را در استان تشکیل داده‌ایم.

صادقی در ادامه بر انجام اقدامات پیشگیرانه جدی به‌منظور جلوگیری از شیوع این بیماری در استان تأکید و اعلام کرد: ورودی‌ها به شهر کرمانشاه باید توسط نیروهای انتظامی و بهداشتی به‌منظور جلوگیری از ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی کنترل شود.

وی در ادامه پرهیز از هرگونه اجتماع در مکان‌های مختلف را ضروری دانست و گفت: هرگونه برگزاری مراسم در مساجد، تالارها، اماکن ورزشی، محیط‌های آموزشی، قلیان سراها، کافی‌شاپ‌ها و سایر فضاهای مشابه ممنوع است و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

دادستان کرمانشاه ممانعت از جمع‌آوری زباله‌ها توسط افراد زباله گرد را از دیگر اقدامات ضروری مقابله با کرونا در استان برشمرد و تأکید کرد: همچنین دستگاه‌های ذی‌ربط مکلف هستند از پر شدن مخازن زباله‌ها جلوگیری کرده و شهر را به‌صورت مستمر گندزدایی کنند.

وی در ادامه یکی از گروه‌های پرخطر در معرض بیماری کرونا را معتادین متجاهر، افراد بی‌خانمان و کودکان کار عنوان کرد و افزود: در این خصوص تدابیر لازم از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی و شهرداری کرمانشاه انجام گیرد.

صادقی برگزاری هرگونه مراسم متناسب با ایام پایانی سال نظیر جمعه آخر سال، بازارهای روزانه و هفتگی را ممنوع اعلام کرد و از مردم خواست یاد اموات را بدون مراجعه حضوری به آرامستان‌ها بجا بیاورند.

وی همچنین برگزاری رسومی که ممکن است به شیوع این بیماری بیفزاید نظیر دادن اسکناس به‌عنوان عیدی را خطرناک توصیف کرد و شهروندان را به جایگزین کردن یا به زمان مناسب موکول کردن آن دعوت کرد.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی جامعه پزشکی استان در کنترل ویروس کرونا، حق سلامت را یکی از بنیادی‌ترین حقوق شهروندی برشمرد و تأکید کرد: هر دستگاهی با کوتاهی در انجام وظایف محوله یا اشخاصی با اعمال خود نظیر احتکار، گران‌فروشی مواد بهداشتی، عدم رعایت موازین بهداشتی این حق را به مخاطره بیندازند واکنش جدی و بدون مسامحه دستگاه قضایی را به دنبال خواهد داشت، لذا در این زمینه تمامی شهروندان می‌توانند گزارش‌ها خود را به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ارسال کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها