موج
کدخبر : ۳۲۱۹۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321990

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) خبرداد؛

فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب(ع) گفت: از شنبه ۱۷ اسفند ماه مجتمع یاوران مهدی قم (در جوار مسجد مقدس جمکران) برای اسکان بهبود یافتگان کرونا اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی در حاشیه بازدید از این نقاهنگاه درمنطقه جمکران در گفت و گویی،‌ بیان کرد: بهبود یافتگان و بیماران ترخیص شده از بیمارستان‌های قم در صورت تمایل و نبود مکان مناسب در منزل مسکونی خود به مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) مراجعه می‌کنند؛ و پس از بهبودی کامل و مرتفع شدن خطر انتقال ویروس کرونا به جمع خانوادگی خود بازمی‌گردند.

وی افزود: این افراد  تا بهبودی کامل و خارج شدن از حالت ناقل بودن در این مکان، دوران نقاهت را پشت سر می‌گذارند.

 شاهچراغی مطرح کرد: مرکز فوق با ۸۰۰ تخت خواب ضدعفونی شده شامل دو بخش ویژه خواهران و برادران، با همکاری مجموعه‌ای از نیروی انسانی و کادر پزشکی و پرستار خانم و آقا تشکیل شده‌است.

وی درباره آمار بیماران بستری شده در این مرکز افزود: تاکنون ۱۵ الی ۲۰ نفر با رضایت خانواده به این مکان منتقل شده‌اند.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) بیان کرد: مرکز نقاهتگاه یاوران مهدی با ایجاد یک هماهنگی بین تمام ارگان ها متشکل از هلال احمر، نیروی انتظامی، طلاب جهادی، خیرین، دانشکده علوم پزشکی و مرکز بهداشت احداث شده‌است و در نظر دارد جهت تامین ظرفیت بیمارستان ها، بیمارانی که ضرورت به نگهداری بیشتری دارند تا دوران بهبودی کامل زیر نظر پزشک در این مرکز نگهداری کند.

 شاهچراغی همچنین از همشهریان خواست، دورانی که بیماران در این مرکز بستری هستند جز مواقع ضرورت جهت عیادت به آنجا مراجعه نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها