موج
کدخبر : ۳۲۱۸۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321855

عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگو با موج خبر داد:

عضو هیئات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: علی رغم همه فضاسازی های کوته نظرانه در حال حاضر بیماری الزایمر فقط توسط گل سرخ محمدی (ص) پیشگیری و درمان و کنترل می شود.

ابراهیم اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با اشاره به فعالیت های پژوهشی خود در مورد عصاره گل سرخ محمدی اظهار داشت: حدود10 سال است که با همکاری چند نفر از همکاران هیئت علمی وچند دانشجوی دوره های تخصصی مشغول تحقیق وبررسی تاثیر عصاره گل سرخ محمدی بردرمان بیماری آلزایمر( زوال عقل ) می باشیم.

 وی در رابطه با این داروی مکمل تصریح کرد: درده سال گذشته با همکاری دو تیم تحقیقاتی شامل آناتومیست، فیزیولوژیست، پاتولورژیست ، روانپزشک ، روانشناس ومتخصص گیاهان دارویی و....که همه از استاتید و متخصصین و محقیقن دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند دست اندرکار پژوهش روی طرح فوق بوده ایم.

 استاد دانشکده پزشکی اصفهان درادامه افزود: این کار تحقیقاتی دردو مرحله جداگانه انجام شده که مرحله حیوانی آن ازسال89 تا94 بطول انجامید والحمدالله با موفقیت کامل پایان یافت ونتایج آن در دو مجله معتبر بین المللی منتشر شد.

وی درخصوص مرحله انسانی آن هم اعلام داشت:مرحله دوم یا فاز انسانی این پژوهش که درحقیقت  یک کارآزمایی بالینی بود روی بیماران مراجعه کننده به درمانگاه سالمندان در سال 95 و 96 با موفقیت انجام گرفت و نتایج آن در مجله خارجی Preventive medicine  منتشر شد و در جریان انجام این و در جریان انجام این دو مرحله پژوهش حیوانی وانسانی ، این پژوهش ها موضوع دو پایان نامه دوره تخصصی واقع شدند.به عبارت دیگر با انجام این تحقیق یک دانشجوی دکتری تخصصی آنا تومی (درفاز حیوانی) ویک دانشجوی دوره تخصصی روانپزشگی (درفاز انسانی) فارغ التحصیل شدند.

این پژوهشگر ومحقق برجسته دانشگاه علوم  پزشکی اصفهان نکات لازم دیگری را نیز درمورد کشف اثراین داروی مکمل موثر بر بیماری آلزایمرتشریح وتوضیح داد: پژوهش های ما  نشان داد که مصرف خوراکی کپسول حاوی  پودر کامل گل یا غنچه گل محمدی ( گلبرگ ،گاسبرگ،ومادگی ) اول اینکه ؛ فراموشی سالمندی را به عنوان یک علامت هشدار دهنده که خبر می دهد بیماری آلزایمر در راه  است و در سال های  آینده به سراغ فرد می آید را بطور کامل درمان می کند وطبعا استفاده مدام ازاین کپسول در همین مرحله موجب پیشگیری کامل از بیماری آلزایمر می شود.

دوم اینکه بیماری آلزایمر اولیه(جدیدالابتلا) را نیزبطورکامل درمان می کند و سوم علایم آلزایمر پیشرفته را تخفیف می دهد و سرعت پیشرفت آن را نیز کاهش می بخشد. و مساله چهارم اینکه دوز و مقدار موثر دارو3 الی 4 کپسول در شبانه روز است و هیچگاه نباید قطع شود.و الا بیماری عود می کند.(مثل بیماری قند که داروی آن هیچگاه نباید قطع شود)

وی ادامه داد: جالب است بدانید اخیرا محققین و پژوهشگران بیماری آلزایمر را به لحاظ  بعضی شباهت های پاتوفیزیلوژیک، دیابت نوع سوم نام نهاده اند.

ابراهیم اسفندیاری بیان داشت: آخرین نکته این است که هماهنگونه که پیش از این هم عرض نمودم ، تاکید می کنم  این دارویک داروی شیمیایی نیست و مطالبه اینجانب و همکارانم که 10 سال زحمت کشف و تاثیر این دارو را کشیده ایم و همچنین مطالبه همه بیماران و بستگان آنان اینست که در مورد اعطاء مجوز تولید این مکمل اینقدر سختگیری نکنند.

رئیس اسبق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه  دو سال است به دنبال کسب مجوز تولید این مکمل دویده ایم بیان داشت: تقریبا همه مسئولین وزارت بهداشت بنده را می شناسند و سفارش هم می کنند ولی هنوز نتیجه ای در مورد صدور مجوز حاصل نشده است. در حالیکه این گل هزاران سال است سر سفره مردم است و بطور سنتی به لحاظ سایر خواص خوبی که دارد مصرف می شده است.

اسفندیاری گفت: اکنون ما آثار جدیدی از آن کشف کرده ایم و می خواهیم استفاده از آن را قانون مند و علمی به شکل و قیافه یک داروی مدرن درآوریم که براحتی امکان استفاده دوز موثر از آن برای درمان زوال عقل وجود داشته باشد لذا مابرای تسهیل استفاده وتبدیل استفاده از شکل وروش هزار ساله خانگی، به شکل و فرم استفاده مدرن وطبی می خواهیم مجوز بگیریم.

مدیر قبلی گروه و دپارتمان آناتومی دانشکده پزشکی  اصفهان با تاکید برنیاز بیماران به این دارو بیان داشت:درخواست مجوزتولید این دارو با این نیاز شدید ی که به آن  وجود دارد درخواست خارج از ضابطه ای نیست و اینقدر دنگ و فنگ نمی خواهد. مطالبه شدید ما این است که مسئولین ما باید نگران سلامت مردم باشند و خودشان با ولع از این خدمت ارزنده و ذی ارزش دفاع نمایند؛ ، نه اینکه مرتب امروز و فردا کنند شکل دیگر ، سنگ اندازی مافیای دارو را وزارت خانه  هم اکنون دچارش  است چون در این شرایط اپیدمی کرونا و مافیای دارو دست به احتکاردارو  ماسک و مواد ضدعفونی زده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها