موج
کدخبر : ۳۲۱۶۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321671

محمدرضا رضانیا مطرح کرد؛

سخنگوی شورای سلامت کیش، گفت: با اعلام رییس ستاد مقابله با بیماری کرونا به دفاتر نمایندگی ولایت فقیه در جامعه اهل تشیع و تسنن استان‌ها، نماز جماعت تا اطلاع ثانوی برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش و سخنگوی شورای سلامت با اشاره به اعتقاد راسخ بر لزوم برگزاری فرایض شرعی به جهت حفظ سلامت آحاد جامعه و کاهش شیوع بیماری کرونا  در بین مردم، ابراز کرد: تا اطلاع ثانوی نمازهای جمعه و جماعات برداران و خواهران اهل تشیع و تسنن در جزیره کیش برگزار نخواهد شد.

محمدرضا رضانیا با بیان اینکه در راستای کاهش تجمعات مردم در یک مکان، و تردد در سطح شهر باعث پیشگیری از بیماری کرونا خواهیم بود؛ گفت: بر این اساس ساعت کاری رستوران ها و کافی شاپ ها در جزیره کیش از ساعت 12 تا 15 و شب ها از ساعت 20 تا 23 اعلام می شود.

وی افزود: در خارج از ساعت اعلام شده از سوی شورای سلامت تمام رستوران ها و کافی شاپ ها باید تعطیل باشند و اداره اماکن نیروی انتظامی کیش نیز نسبت به رعایت ساعات محدوده عملکرد اصناف و جوامع نظارت کافی خواهد داشت و با متخلفین برخورد قانون می شود. 

سخنگویی شورای سلامت کیش، ابراز کرد: در این مصوبه مقرر شد دفاتر اجاره خودرو تعطیل اعلام شود به دلیل اینکه احتمال آلودگی خودورها و انتقال بیماری به سایر افراد وجود دارد.

محمدرضا رضانیا در مصوبه دیگر ستاد پیشگیری از بیماری کرونا با اشاره به ستاد نوروزی جزیره کیش و با توجه به توصیه های وزیر بهداشت در خصوص لزوم همکاری ستاد های نوروزی کشور با ستاد کرونا گفت:  ستاد نوروزی کیش در راستای کنترل و مقابله با کرونا هم جهت و همسو با شورای سلامت کیش مشارکت و همکاری می کند.

همچنین رضانیا با اشاره به  دیگر مصوبات این شورا اظهار داشت: شرکت آب و برق کیش در ایام پیش رو از قطع آب و برق مشترکین به علت بدهی خودداری خواهد کرد و فرصتی برای تسویه حساب مشترکین در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش تصریح کرد: کلیه ادارات ،شرکتها ونهادها ،بانکها، موسسات مالی، دولتی و خصوصی به جز خدمات بهداشتی، درمانی و امدادی جزیره کیش در تاریخ شنبه 17 اسفند 98 تعطیل می باشد.

سخنگوی شورای سلامت کیش خاطر نشان کرد: شورای شهر جزیره کیش موظف به راه اندازی پویش مردمی مراقبت از کرونا و ساماندهی افراد داوطلب بمنظور کمک در بخش های مختلف جزیره کیش شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها